Přinášíme pár tipů na dostupnou literaturu, ze které se můžete dozvědět víc o hongkongské chřipce. Ta v našich zemích řádila na přelomu 60. a 70. let minulého století.
Vedle Covidu-19 a španělské chřipky prošly světem za posledních 100 let i další, mírnější pandemické vlny včetně viru A/H3N2, pokřtěného hongkongská chřipka.
V Archivu Českého rozhlasu se k tématu očkování paradoxně dochovalo nejvíc zvuků z dob, kdy česká epidemiologie a hygiena měly svůj pomyslný vrchol již za sebou.
Vánoce jsou časem, kdy lidé uskutečňují dobročinné akce. Bylo tomu tak již v první polovině 20. století, o čemž svědčí materiály uložené v Archivu Českého rozhlasu.
Zrakově postiženým občanům pomáhá od roku 2003 projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu Světluška. Péče o nevidomé má na půdě rozhlasové společnosti téměř stoletou tradici.
Archiv Českého rozhlasu uchovává několik desítek zvukových záznamů z let 1939–1945, na nichž hovoří Emanuel Moravec. O čem tyto historické dokumenty svědčí?
Uhodnete podle ukázky, komu patří hlas? Připravili jsme pro vás rozmanitý výběr osobností: herce, zpěváky, spisovatele, sportovce i politiky.
Přinášíme Vám zvukové stopy z rozhlasového archivu, jež dokumentují velké krizové situace, s nimiž se musela česká společnost ve svých moderních dějinách potýkat.
Přinášíme Vám dochované zvukové záznamy přednášek a nově zrestaurované fotografie těch historiků, kteří v letech první republiky promluvili do mikrofonu Radiojournalu.