Prostor pro duchovní úvahy, religionistické pohledy na aktuální společenské dění, portréty zajímavých osobností, náboženské tradice i spiritualitu.
Extrémní náboženské skupiny a konzervativní politické strany po celém světě se snaží ovlivnit učební osnovy a zákony o vzdělávání.
Ženy u oltáře? Matka Boží a gender v raném křesťanství – umíte si dnes představit aktuálnější název? O své nejnovější knize přišel povyprávět profesor Ivan Foletti.
Prahu navštívilo několik Wintonových dětí. Brněnský Štetl fest řešil trauma na Blízkém východě. A pomozte zachránit synagogu ve Volyni.
Z Čech až na „konec světa“ se na kole vydal 76letý Josef Mayer z Olomouce. Jel sám. Až na Gibraltar. Důvod? Poděkování za dar života.
Na stránkách knihy Páchat dobro jsou popsané příběhy z různých zemí, ve kterých Jiří dokumentoval humanitární a rozvojové projekty a dopady přírodních katastrof nebo válek.
Lauderovy školy začnou školní rok s novou ředitelkou. Právě končí Štetl fest. A kdo jako první použil slovo „genocida“?
28. srpna uplynulo 65 let od úmrtí Rafaela Lemkina. Právníka, který vytvořil pojem genocida.
Nový počin docenta Jana Motala Radikální teologie představuje proud myšlení představený světu texty, jako byla kniha Evangelium křesťanského ateizmu Thomase J. J. Altizera.
Narůstá antisemitismus mezi dětmi ve školách? V Brně začne Štetl fest. A pozveme vás a návštěvu Čkyně.
Římské pozdní léto II: Katakomby římské a jiné, křesťanské a židovské. Sloužily katakomby k ukrývání? A k čemu slouží kosti v kapucínských katakombách?
Proč chodit „po stopách hrdinů“? Ultraortodoxní Židé nechtějí na vojnu. A umíte zazpívat ukolébavku v ladinu?
Římské pozdní léto I: Jak moudrý král Numa Pompilius randil s nymfou Egerií, kdo si to vymyslel a kdo na to co říkal.
S učitelem a knězem Michalem Podzimkem si nejen o cestách do Afriky či Pobaltí, ale také o přežitcích, které se týkají církevního života, povídala redaktorka Jana Švecová.