„Beneficientem smlouvy není církev, ale věřící lidé, kteří chtějí svobodně vykonávat své náboženské vyznání,“ hájí smlouvu advokát Kříž, který byl v týmu vyjednavačů.
Jak měřit míru antisemitismu? Co řeší židovské seberozvojové skupiny? A jak se zasloužili o rozvoj našeho průmyslu židovští podnikatelé?
Gruzie. Země, kde se potkává západní městský životní styl s tradičními způsoby života v horách. Právě do hor se vypravili kamarádi a studenti religionistiky.
Spiritualita a náboženství v dialogu. O spiritualitě v nás i za horizontem, o hledání přesahů i spodních proudů, o tom, proč a v co věříme.
S profesorem Martinem C. Putnou procházíme spletitými duchovními dějinami Evropy napříč národy i náboženskými konfesemi.
Už ve středu má Sněmovna začít projednávat v posledním čtení mezinárodní smlouvu s Vatikánem. Je překvapivé, že o tak zásadní věci se nevede veřejná debata.
Celý svět si připomněl 80. výročí osvobození Osvětimi. Co chystá festival Věčná naděje? A nový průzkum ukázal, že svět je v postoji k Židům rozdělený.
Svět je v postoji k Židům rozdělen.
Penitenciární sociologie je specifický obor, který se zaměřuje na zkoumání vězeňského života a s ním souvisejících témat. Hostem pořadu Hergot! byl sociolog Lukáš Dirga.
Poutě byly v dobách středověku významným duchovním i tělesným zážitkem.
Jak vypadal Jeruzalém a Tel Aviv o (skoro)válečných Vánocích 2024?
Astrologie je stará skoro jako lidstvo samo. V současném Česku považuje horoskopy za smysluplné asi polovina populace. Z čeho tato obliba vychází?
Novým předsedou Židovské obce v Praze se stal Pavel Král. Přihlaste se k online studiu v Lauderových školách. A proč je dnes paměť šoa v ohrožení?
S rozvojem umělé inteligence hrozí zkreslení či přímo popření šoa.
Karlův most v Praze zdobí 30 kamenných soch a sousoší.
Listy Timotheovi inspirující i pohoršující. Timotheus coby Pavlův syn duchovní a Pavel Pasolini do 20. století převedený.
Navštívíme Husův sbor ve Staré Bělé, který je zázemím pro členy Československé církve husitské. A podíváme se do interiéru, který zdobí díla místních umělců.
Římskokatolické komunity dávno nejsou v tradičně katolických evropských zemích početně nejsilnější. Proč? V pořadu Hergot! to vysvětluje politolog Petr Kratochvíl.