Část amesterdamských stoupenců Hare Krišna v 70. letech v jižní Belgii koupila a zrekonstruovala zámeček, kde dnes provozuje restauraci a snaží se o soběstačné hospodaření.
Stalo se to před půl tisíciletím, přesně 31. října roku 1517. Augustiniánský mnich Martin Luther přibil v tento den na vrata farního kostela ve Vitemberku svých 95 tezí.
Zemřel jeden z nejvýznamnějších historiků holokaustu Jehuda Bauer. Pražské Rudolfinum uvede skladby Karla Ančerla. A pozveme vás na Dny židovské kultury v Olomouci.
Když se na zpravodajském webu Seznam Zprávy letos v květnu objevil sedmidílný podcast Kristiny Cirokové Sekty CZ, jen málokoho z posluchačů nechal chladným.
Prostor pro duchovní úvahy, religionistické pohledy na aktuální společenské dění, portréty zajímavých osobností, náboženské tradice i spiritualitu.
Jan Kalvín a Miguel Servet. Reformátor a pochybovač. Ženeva „město zářící na hoře“ , nebo velké vězení?
S profesorem Martinem C. Putnou procházíme spletitými duchovními dějinami Evropy napříč národy i náboženskými konfesemi.
Farní kostel sv. Jakuba Staršího v Horních Domaslavicích je kulturní památkou a patří pod biskupství ostravsko-opavské. Areál je vítanou zastávkou poutníků i výletníků.
Konal se sněm Terezínské iniciativy. Proč a jak se radovat z Tóry? A 80 let od transportu předních židovských umělců.
Před 80 lety transporty z terezínského ghetta odvezly na smrt přední židovské umělce.
Do Salzburku ne za Mozartem, ale za konzervativní revolucí. Karl Heinrich Waggerl, rakouský Deml? A co na to Thomas Bernhard?
Farní zahrada svatého Marka v Ostravě-Heřmanicích se během několika let proměnila v příjemné místo plné zeleně, soch či herních prvků pro děti.
Lada Klokočníková přivítala tentokrát v rozhlasové kavárně římskokatolického kněze a děkana Lanškrounského Zbigniewa Jana Czendlika řečeného Zibi.
Krajský soud v Hradci Králové minulý týden rehabilitoval za nezákonné zatčení a stíhání faráře Josefa Toufara. Ve vazbě ho v roce 1950 umučili příslušníci komunistické StB.
Psalo se stejné datum jako při letošních oslavách. 19. říjen. V roce 1884 skončily masivní úpravy kostela svatého Jakuba, které mu zajistily dnešní podobu.
V srdci Prahy nabízí možnost ztišení, meditace, psychoterapie, setkávání mužů nebo také těch, kteří nezapadají do církve. O Fortně v Hergot!u mluvila produkční Hana Říhová.