Roráty jsou specifickou podobou ranní mariánské mše a jejich české liturgické zpěvy nemají v evropské kultuře obdobu.
Může se křesťanská teologie vážně zajímat o populární kulturu? Teolog Tomáš Sixta je o tom bytostně přesvědčen.
Antisemitským karikaturám se dařilo i za komunismu. Svět se teď dívá na Sýrii. Jaká byla její židovská historie? A proč jsou Izraelci tak odolní?
Prostor pro duchovní úvahy, religionistické pohledy na aktuální společenské dění, portréty zajímavých osobností, náboženské tradice i spiritualitu.
S profesorem Martinem C. Putnou procházíme spletitými duchovními dějinami Evropy napříč národy i náboženskými konfesemi.
„V jedenácti letech má člověk hotový mozek. Proto i ti dospělí jsou chytří, zvládnou náročné zaměstnání. Ale opomíjí budovat vztahy,“ tvrdí Vacek.
Pro mnohé jsou vánoční svátky nejkrásnějším obdobím v roce. Uvědomujeme si ale ještě vůbec v této zrychlené době duchovní význam Vánoc?
Co dnes nejvíc trápí klienty sociálních služeb pražské židovské obce? Jak spolu souvisí jídlo a náboženské rituály? A čím nás může i dnes oslovit dílo Jiřího Weila?
13. prosince uplyne 65 let od úmrtí Jiřího Weila, spisovatele židovského okupačního osudu.
Má křesťan násilníkovi vždy jen nastavit druhou tvář? Existuje něco jako spravedlivá válka? A co má společného křesťanství a anarchismus?
V jedné bohyni jsou všechny: V čem se podobá Kybelé, Artemis, Isis a Maria.
Chcete se bát a zároveň se něco nového dozvědět o českých strašidlech? V tom případě je nová kniha Jana Kravčíka Česká démonologie právě pro vás.
Pěvecký sbor Lauderových škol vydává nové album. Izrael už má oba vrchní rabíny. A co prozrazují o Kafkovi jeho rodinné konstelace?
I dušičky se vrací zpátky na Štědrý večer, aby navštívily své blízké. A je potřeba je pohostit, vysvětluje Daniela Záveská. Poslechněte si celý rozhovor.
Co má společného svatý Charles de Foucauld a Antoine de Saint-Exupéry aneb Co hledali Francouzi v africké poušti?
„Je to dům smutku,“ říká o věznici v nedalekém Odolově, kam dochází jako vězeňský kaplan. „V Norsku mají takové rčení: současný vězeň je vás budoucí soused.“