Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj často ve svých projevech zmiňuje, že jeho armáda je v dnešní době jednou z nejlépe připravených ozbrojených sil světa. Má pravdu.
Svět se loučí s Warrenem Buffettem. Sice nezemřel, ale oznámil, že ke konci roku, kdy mu bude už 95 let, odstoupí z postu šéfa skupiny Berkshire Hathaway.
S vojenskými poctami, za zvuků slavnostní hudby odchází ze scény devátý novodobý německý kancléř Olaf Scholz. Na rozloučenou si vybral tři své oblíbené skladby.
Asi nejznámější světový politik této doby a ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj navštívil i se svou ženou Olenou na dva dny Prahu.
Zelenskyj v Praze. Lekce z ukrajinské války. Respekt Scholzovi, odcházejícímu muži středu. Warren Buffet jde do důchodu.
Vešla jsem do obchodního centra v Croydonu málo používaným zadním vchodem a co nevidím? Varhany! Trčely v koutě ve zvýšeném přízemí, na pozadí barevných dinosaurů.
„Jak si připomínat osvoboditele, aby to nevypadalo jako podpora současného Ruska a Putina?“ zamýšlí se v pořadu Jak to vidí… politolog Lukáš Jelínek.
V posledních desetiletích jsme žili v době velkých fúzí. Spojovaly se velké firmy, automobilky, banky, filmová studia, aerolinky, giganti v oboru informatiky i těžby ropy.
Bývaly časy, kdy jsme v květnu museli mít tváře rozzářené na povel. Po Svátku práce přišly na řadu oslavy osvobození Československa Rudou armádou.
Chudoba Čechy neohrožuje, špatná data a neřešení problémů ano. Blíží se legalizace konopí. Češi, mistři v pití.
Co říkají údaje z výročních zpráv o alkoholu a lécích za rok 2024? Až desetina Čechů a Češek nad 15 let pije každý den nadměrné dávky alkoholu.
Víc než tři desetiletí se vede debata nad volným užíváním konopí, za totality kresleného v divokých barvách závislosti vedoucí ke kriminalitě takřka všeho druhu.
Evropský statistický úřad vydal zprávu o životních podmínkách – a jako každý rok z ní vyplynulo, že Češi jsou chudobou nebo sociálním vyloučením ohrožení nejméně.
Usmyslel jsem si vyrobit něco jako poličku a skřínku, cosi hybridního, ale na tom nezáleží, co to je. Objekt jsem vymyslel, rozměřil, na papír si nakreslil plánek.
Před 80 lety, 5. května 1945, propuká v Praze povstání. Jak si květnové dny a konec druhé světové války v Evropě připomenout? Hostem pořadu je historik Michal Stehlík.
Sedím v prázdném vagónu. Vyzutý s nohama na protějším sedadle. Do kupé vrazí slečna s kufrem v legínách. „Mám sem místenku,“ ukáže na místo, kde odpočívají mé nohy.
Až začne někdo v předvolební kampani strašit, že podpora toho či onoho politika znamená přivolávání slovenských problémů, bude to buď velké přehánění, nebo neznalost dění.
EU jde při vyhodnocování rizik a ve střetech s hybridními hrozbami správnou cestou. Přesto by měla stále posilovat důvěru občanů v demokracii a její prospěch.