Evropské automobilky vytáhly do boje proti povinnému snižování emisních limitů nových aut se spalovacími motory.
Britská bioložka a primatoložka Jane Goodallová proslula tím, že v africkém pralese v Gombe studovala život a chování šimpanzů ve volné přírodě.
Podzim je ideálním časem na výsadbu ovocných stromů. Podle čeho stromy vybírat a jak je správně ošetřit?
Lipová alej u pardubického zámku potřebuje odborné ošetření. Staré stromy by mohly být nebezpečné lidem. Špatný stav dřevin odhalily kontroly v parcích po záplavách.
Když velký zlý vlk zadávil v září roku 2022 v Dolním Sasku poníka Dolly, netušil, co tím způsobí svému druhu.
Chov motýlů je nejen vášní, ale také způsobem, jak sledovat fascinující přeměnu života. V jihlavské zoo se už těší na nové přírůstky Martináče měsíčitého.
Jak jsou na tom v současné době stěhovaví ptáci a nakolik mění klimatické změny jejich život, se Iveta Kalátová ptala ornitologa Martina Bacílka.
Hostem Světa zvířat je tentokrát Štěpánka Kadlecová, koordinátorka Vlčích hlídek v Krušných horách.
Delfíni jsou známí svými velkými a nakažlivými úsměvy. Výraz obličeje podobný úsměvu používají při komunikaci s partnery během hry. Ale usmívají se skutečně?
František Groessl z ČSOP Libosváry má zdánlivě romantickou profesi. Stará o cenné lokality v Českém lese a je pastevcem. Své zážitky sepsal v knize Pastevcovy zápisky.
Jablka zničená mrazem i kroupami. Ovocnáři počítají s tím, že letošní úroda bude velmi slabá. Oproti loňsku poklesne asi o 80 procent.
Mají zemědělci úrodu pod střechou, nebo se na sklizeň teprve chystají? Vypravili jsme se za těmi, kdo v našem kraji pěstují brambory, jablka, nebo třeba cukrovou řepu.
V jihlavské zoo najdeme i tvory, nad kterými se často v přírodě ušklíbneme. Stačí je ale trochu pozorovat a určitě si k nim nějakou cestičku najdeme. Třeba i ke kudlance.
Zajímá se o upcyklaci, zero waste a odpad proměňuje v poklady. Dětem nekupuje gumičky do vlasů, protože jich dost najdou na chodníku. Proč má ráda směnný obchod?
Podle aktuálního odhadu České asociace pojišťoven způsobily zářijové záplavy v Česku pojištěné škody za 16,3 miliardy korun. Jak takové katastrofě předcházet?
Nostřek, trlič nebo hořeček. Jde o tutéž rostlinu s fialovými květy. Dřív hojně rozšířená bylina na loukách, pastvinách a mezích ale mizí z naší přírody.
Edmundovou soutěskou ve Hřensku na Děčínsku se teď rozléhá zvuk motorových pil. Dřevorubci tam začali s kácením 80 nebezpečných stromů.
Většina housenek okusuje listí. Na Havaji ale najdete housenky predátory. Jak loví svou kořist?