Akci Čisté Krkonoše každoročně pořádá Správa KRNAP. Ochránci přírody a dvě desítky dobrovolníků se zapojili do úklidu turistických cest v okolí Špindlerova Mlýna.
Válka oživila skomírající projekty na zpracování LNG v Severní Americe. Mnozí tamní politici to označují za obchodní příležitost, většinou už nedodávají, že jde o hrozbu.
Čeleď nosorožců dosahovala v minulosti mnoha desítek až stovek druhů. Dnes na celém světě najdeme pouhých pět druhů a všechny jsou ohrožené vyhubení.
„Můžeme se dívat úplně na stejnou růži, na kterou se díval člověk před třemi tisíci lety v Římě,“ říká arborista Martin Vlasák. Jak se dají růže rozpoznávat?
Správci Krkonošského národního parku a dvě desítky dobrovolníků se zapojili do úklidu cest v okolí Špindlerova Mlýna. Z přírody odnesli zhruba 2,5 tuny odpadků.
Česko připravuje zákon, který umožní zálohování pet lahví a hliníkových obalů. Recyklace totiž nestačí. Teprve nedávno něco podobného zavedli na Slovensku.
Vědí, co znamená globální změna klimatu, jak rychle mizí některé druhy rostlin a zvířat, jaký problém představují nezničitelné odpady?
Skokani, vážky i vzácné řasy. Těmto živočichům poskytuje útočiště soustava kaskádovitých lesních rybníků u Slavonic. Území si podle odborníků zaslouží zvláštní ochranu.
Čím se zabývá spolek Koně pod hradem Střekovem? Může být kůň stejně dobrým společníkem jako třeba pes?
Vědci několik let shromažďovali data o velikosti a biomase každého typu organismů na planetě. Vyšlo jim, že příroda preferuje největší nebo nejmenší velikost organismů.
V areálu čížkovické cementárny více než 10 let hnízdí sokoli. Během poslední kontroly byla v hnízdě dvě vajíčka. Teď ornitologové našli 2 mrtvé sokoly a 3 nevylíhlá vejce.
Co obnáší práce strážce parku, jak vypadá genobanka, proč je důležitá ekologická výchova, i jak najít kompromis mezi ochránci a staviteli, odhalí Seriál týdne pod Ještědem.
Ve Sněžném na Žďársku si bazény z kohoutku nikdo nenapustí. Obec vydala už teď zákaz. Odběr z vodovodu do zahradních bazénů ale regulují i další obce na Vysočině.
V oblasti Ralska a Máchova kraje začala platit mírnější opatření proti šíření afrického moru prasat. Státní veterinární správa například zrušila zákaz vstupu mimo stezky.
Ropák roku, který oceňuje antiekologické činy, po třiceti letech od založení končí. Pořadatel – sdružení Děti Země – uvedl, že ceny již naplnily svůj porevoluční účel.
Pražská zoologická zahrada vrátí další koně Převalského do volné přírody. Stádo tentokrát plánuje převézt místo tradičního Mongolska do Kazachstánu.
Ústecký kraj vydá návrh na aktualizaci záplavových zón v okolí Labe. Nově vymezená oblast se má výrazně rozšířit. Proti tomu ale protestují obce na Litoměřicku i Ústecku.
Zoologická zahrada v Ústí nad Labem získala ze Švédska samici hrošíka liberijského. Ve volné přírodě jich podle Červeného seznamu ohrožených druhů žijí dva až tři tisíce.