Tento díl pořadu Pojďte s námi do Zoo bude trošku netradiční. Nebudeme představovat zvíře, ale mluvčí jihlavské Zoo Martin Maláč nám přiblíží, proč se sčítají netopýři.
Vlk provází člověka dějinami a na všech kontinentech. Když severský bůh Ódin seděl na trůnu v paláci Walhaly, u jeho nohou polehávali dva vlci.
Pár dobrovolníků z Kyjova na Tachovsku chodí už 13 let přenášet žáby přes frekventovanou silnici během jarního tahu obojživelníků. Chrání je tak před auty.
Odborníci varují před konzumací žabích stehýnek. Spočítali, že počet stehýnek vyvezených do EU v letech 2010 až 2019 odpovídá zhruba dvěma miliardám usmrcených žab.
Komentované prohlídky skleníků obnoví po zimní pauze v sobotu ostravská zoo. Skleníky otevírá jen při speciálních prohlídkách, vždy o víkendu v 11:00 nebo ve 14:00.
Stanice pro handicapovaná zvířata Klášterec u Vimperka patří pod správu šumavského parku. Její součástí jsou voliéry, ošetřovna i rozletová voliéra pro rehabilitaci ptáků.
Vědci na univerzitě v Tel Avivu odhalili, že rostliny vystavené dehydrataci nebo zranění vydávají vysokofrekvenční zvuk. Ten leží mimo hranici slyšitelnosti lidského ucha.
Poradkyně pro chov šimpanzů v Evropě Jana Pluháčková už více než 20 let pracuje v ostravské zoo. Teď bude jejím úkolem zajistit, aby tento kriticky ohrožený druh nevyhynul.
Jak se dají sovy přivolat? Co je to vábnička? A jak vznikla pověra o zlověstném houkání? Poslechněte si rozhovor z ekologem a ornitologem Ondřejem Sedláčkem.
Ředitel liberecké zoo David Nejedlo, který je i jedním z moderátorů pořadu Setkání u mikrofonu, si tentokrát pozval svého kolegu, zoologa Jana Hanela.
U silnic na jižní Moravě krajští silničáři loni vysadili víc jak 2 000 stromů. Letos plánují vysázet minimálně stejné množství a k zemi jich půjde o 250 míň.
Dominantní alergeny: jasan, olše, topol, vrba, javor, jilm, cypřišovité, bříza je před rozkvětem
Jedlé houby je možné v lese najít po celý rok. Pro lidi, kteří jsou zvyklí na hříbky, křemenáče a lišky je to poněkud nezvyklá houbařina, ale stačí se dobře dívat a znát.
Jarní úklid zahrádek by neměl provázet dým z pálení zeleně. Třeba v Krupce na Teplicku podmínky pro spalování stanovuje nařízení města.
Přístup k pitné vodě nemají v současnosti dvě miliardy lidí, přestože je voda už dávno definována jako lidské právo. Jaké jsou stěžejní cíle nedávné konference OSN o vodě?
Ochrana před možným požárem nebo plány na nadcházející sezónu. To jsou témata, která řešil v národním parku České Švýcarsko ministr životního prostředí Petr Hladík.
Do konce března vydá ústecký krajský úřad novou vyhlášku o záplavových zónách kolem Labe. Podle kritiků omezí nové nařízení život lidí kolem největší české řeky.
„Předpověď počasí na následující den má v současnosti úspěšnost už přes 90 procent. Pro srovnání – v 80. letech to bylo kolem 75 procent. Takže v tom je výrazný posun.“