Na šesti ostrovech u pobřeží Kalfornie žijí jedny z nejmenších lišek na světě. Nová studie popisuje, jak jejich vymírání souvisí se zásahy člověka i s klimatickou změnou.
Letos to je 135 let, co chodíme po značkách! Turistické značení u nás je světovým unikátem a Česko patří k zemím s nejhustší sítí značených tras.
Veterinární a chovatelskou poradnu pro vás otevíráme s veterinárním lékařem nebo odborníkem na chov domácích zvířat.
Na 4. prosince připadá svátek svaté Barbory, kdy chodíme na větvičky třešně a nosíme si je domů jako barborky. Zkuste, zda vám vykvetou také větévky jiných stromů či keřů.
Jak se dívá na současné přemnožení nutrií u řeky Mže anebo první městský plzeňský holubník? Jak pokračuje rozsáhlá rekonstrukce stanice?
Jezdí za svojí bývalou svěřenkyní gorilou Mojou do Španělska. „Byl jsem za ní teď v září. Je tam teplejší podnebí, takže může chodit do výběhu i teď,“ vypráví chovatel.
Analýza trusu ledních medvědů poskytuje důležitý vhled do jejich jídelníčku, který se proměňuje v důsledku klimatické změny.
Lesy České republiky obnovily Písařův rybník v přírodním parku Český les na Chebsku. Investice téměř milion korun má za cíl obnovit vodní prvky v lesní krajině.
Josef Pospíchal, chovatel žiraf v jihlavské zoo, má další vášeň – brouky. Ve své sbírce má larvy druhů, jako je japonský nosorožík.
I když u nás v Česku považujeme lamy za exotická zvířata, v Jižní Americe jsou běžné, chovají se tam jako hospodářská zvířata tak, jak u nás například krávy.
Jihlavská zoologická zahrada má nové mládě guerézy běloramenné. Jde o druh opice z čeledi kočkodanovitých.
Proti šíření afrického moru v Libereckém kraji se veterinární správa rozhodla využít speciální policejní jednotky. Vláda záměr schválila.
Na podzim zdobí trávníky křehké květy ocúnu jesenního, přezdívá se jim i naháčci. Je to proto, že nemají listy, jen dlouhé trubkovité květy.
Na okraji Drnovic u Vyškova, kde končí asfalt, začíná polní cesta, která nás dovede k bažině, ke dvěma „kalužím“, mokřinám. Na první pohled místo nevypadá vábně...
Podle tajemníka Rámcové dohody OSN o změně klimatu Simona Steilla byl letošní rok pro nás lekcí klimatické zkázy.
Dnešní radioporadna je ornitologická. Češi se sice považují za národ ornitologů, ale v evropském kontextu jsme někde uprostřed.
Globální humanitární a rozvojová organizace CARE přímo pomáhá ve 109 zemích světa. I proto je schopná vyhodnocovat faktory, které přispívají ke zhoršení životních podmínek.
Šumavské lesy se mění. Díky bezzásahovosti, ale i jedinečnému přístupu v péči, prospívají. Zvyšuje se pestrost, přibývají velké stromy a navyšuje se podíl tlejícího dřeva.