Viděl ji jen desítky minut a okamžitě se do ní zamiloval. Noria je fenka z děsivého hřbitova na chilské poušti Atakama.
Jana Hybášková vystudovala arabistiku. Už jako studentka dělala iráckému velvyslanci tajemnici. Jela na zkušenou do Egypta, po revoluci se ocitla v rozbouřeném Rumunsku.
Přijel na návštěvu, a místo toho vraždil. Mimořádný případ brněnské kriminálky o vůbec prvním Američanovi vydanému ke stíhání do Česka.
Zavináče, pečenáče, uzenáče, rybí saláty. Všechny tyto lahůdky za socialismu spojovala proslulá značka Rybena, symbolizovaná rybou se stylovou pěticípou hvězdou.
Dnes sáhneme po cuketě, protože se jí na našich zahrádkách opravdu hodně urodilo. Počátky jejího pěstování a zpracování sahají až do sedmi tisíc let před naším letopočtem.
Proč se historik Michal Stehlík považuje za naivního slávistu? „Říká se, že být slávistou je celoživotní masochismus a naivita,“ směje se v Blízkých setkáních na Dvojce.
Romana Mikešová pracuje v Zoo Zlín od roku 2003, nyní na pozici marketingové vedoucí. Poslechněte si její vyprávění na rozhlasové Pohovce Jožky Kubáníka.
Začala hlavní letní turistická sezona a do Jizerských hor zamířily tisíce turistů. V pohotovosti je proto i horská služba, protože právě prázdniny
Chtěli jste začít rybařit a pořád to odkládali? Začněte hned. Nakonec i léto strávené u vody na rybách může znamenat příjemnou dovolenou. Jak na to poradil Ota Gutwirth.
Z letního ovoce se v kuchyních našich babiček vyrábělo ledacos. Tentokrát si připomeneme ovocné šňapsy a z borůvek připravíme lesňák.
Jakub Svoboda vybudoval bylinkovou farmu v paneláku uprostřed Mělníka. Mladé výhonky zeleniny a bylinek pěstuje s minimální spotřebou vody a energií.
Zámek Strážnice patří mezi nejkrásněji opravené památky. Dává nahlédnout do historických prostor, do expozice lidových hudebních nástrojů i do výstavy pohádkových loutek.
Opočenským zámkem se nese vůně více než šesti stovek růží. A nejen to, v interiérech jsou v unikátních vazbách naaranžované další druhy pestrobarevných květin.
Říká se mu Fabergého vejce. Originálů existuje na světě jen kolem padesáti. Jedna z novodoných verzí je nově k vidění v Galerii minerálů ve Dvoře Králové nad Labem.
Jan Hus je v naší historii hvězdou první velikosti. Má ulici v každém městě a všichni jsme se učili o kostnické hranici. Známý je i jeho rodný dům v Husinci u Prachatic.
Na oslavy, jako pohoštění ke kávě nebo i pro děti na odpolední svačinku můžeme upéct malé světlé muffiny s výrazně citrónovou chutí.
I po skoro šedesáti letech mají filmy na motivy knih Karla Maye spoustu obdivovatelů. Jedním z nich je Jaroslav Maryška, který se dostal i do České knihy rekordů.
O tom, že trvat na své pravdě mohlo být v 15. století značně rizikové není jistě pochyb. Ale možná, že i “dnešní” lpění na svém názoru vám zkomplikovalo život.