Čeští vědci vyvinuli metodu, díky které můžou vyčistit odpadní vody od antibiotik. Pomáhá jim při tom fotokatalýza, při které světlo aktivuje speciální materiál.
Studentské Rádio Egida Univerzity Slezské se po letech vrací do éteru v Katovicích, tentokrát však dlouhodobě a v digitální kvalitě.
Projděte se místy kolem řeky Ploučnice, která teče z Ještědského hřebene a je určující vodní silou krajiny. Tajný tip cestovatele Marka Řeháčka na jarní procházky…
Obdržení oficiální diagnózy představuje pro spoustu lidí s poruchou autistického spektra zásadní životní milník. Mnozí v ní nacházejí úlevu i cestu k pochopení sebe sama.
Teď se vypravíme do Svobody nad Úpou, což je horské město na úbočí Rýchorského hřbetu v údolí řeky Úpy a Janského potoka mezi Janskými Lázněmi a Mladými Buky.
Firma OpenAI se vrací ke starší verzi AI modelu GPT-4.0. Reagovala na stížnosti, že se nový model chová podlézavě i ve chvílích, kdy je to nevhodné a absurdní.
Handicapovaný běžec Martin Schubert se pokusí oběhnout celou Českou republiku po téměř stejné trase jako vede Stezka Českem. Na prvního máje vyrazil z Aše.
2. května má svátek poměrně neznámá světice, sv. Viborada – patronka knihoven, kuchařek a farních hospodyní. A tak si pro recept zajdeme do farní kuchyně.
Sladká náplň krásně ladí s nakyslými višněmi.
Hodně druhů zeleniny, kterou předpěstováváme, můžeme vysít ještě i teď, ve druhé polovině jara. Rajčata, ředkvičky, pastinák, mrkev, saláty. Které další druhy se ujmou?
Každý všední den jedna krátká rada, abyste se cítili lépe. Taková je Minuta pro zdraví, pořad Českého rozhlasu Vysočina.
Studenti gymnázií, středních škol i odborných učilišť dnes začínají skládat maturitní zkoušky. Hned první den je čekají didaktické testy.
Ryba by neměla na našem jídelníčku v žádném případě chybět. Vyzkoušejte třeba tuhle voňavou variantu.
Že se dají řízky naložit do jogurtu, to už víme, stejně jako to, že pak bývají křehčí, šťavnatější a vůbec mnohem chutnější! A ona se úplně stejně dá vylepšit i ryba.
Jeřábi popelaví díky mírným zimám již neodlétají na zimu do teplých krajin. Pokud jsou zdraví a plní síly, dokážou zimu přečkat i v našem prostředí.
Co to vlastně náhražky masa jsou? Podle čeho bychom je měli vybírat? Je nějaká nevhodná náhražka masa? Tereza Bebarová se ptá nutriční terapeutky Andrey Jakešové.
Stejně jako módní průmysl nebo třeba bytový design, i svět rostlin ovládají sezónní trendy a novinky. Ty aktuální se týkají třeba hortenzií.
Rasismus. Téma rezonující ve společnosti většiny sociálních skupin. Tedy alespoň u lidí. Zážitek z nedávné doby mi vnukl nutkavou potřebu podívat se z širšího úhlu pohledu.