„Text, který pak ilustruji, čtu dohromady klidně i pětkrát šestkrát,“ přiznává oceňovaná ilustrátorka Nikola Logosová.
Autentické a upřímné, leckdy temné verše z období od konce padesátých do devadesátých let 20. století s reflexemi Andreje Stankoviče a Jana Lopatky.
Jan Aubrecht je úspěšný hudební skladatel, který své dospělé vnučce, mladé klavíristce Báře, vypráví o osudech jejich rozvětvené rodiny.
Do dušičkového času se hodí setkání se skupinou Synové smrti. K obrazu svému ji stvořil Roman Vičík, který se tak vrátil k myšlence propojení rocku a kovbojských písní.
Může být psaní na objednávku motivací? Proč se soutěží jen v próze, nikoliv v poezii?
Do Československa se sice tato francouzská trilogie o padouchovi v modrošedé masce dostala se značným zpožděním, o to více pobláznila celou zemi.
Nové domy dnes už vypadají většinou dobře. S prostorem mezi nimi je to ale horší. „Je to třeba kvalitní architektura, ale nedrží to pohromadě,“ říká Matěj Čunát.
Spisovatelka a dramatička Daniela Fischerová vypráví o tom, že ráda proniká do novým literárních forem a prozdrazuje, proč nechodí na premiéry svých her.
Před 140 se v Písku narodil básník, prozaik a publicista R. Weiner. Studia chemie a pivovarnictví mu mohla zajistit pohodlný život. Místo toho dal ale přednost literatuře.
Snímek režiséra Tomáše Hlaváčka Dům bez východu se zařadil k nejlepším českým filmům na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava.
Šéfdirigent rozhlasových symfoniků Petr Popelka s Josefem Špačkem, jedním z nejlepších houslistů mladší střední generace, uvedou druhý z houslových koncertů B. Martinů.
I za totality u nás vznikaly architektonicky hodnotné stavby – přesvědčit se můžete prostřednictvím nového celovečerního dokumentu s názvem Architektura ČSSR 1958–1989.
Vyšla mu první kniha V uniformě beránka. „Píšu jazykem, který se shoduje s tím rozhlasovým. Věty jsou kratší a snaží být co nejobsáhlejší,“ vysvětluje rozhlasový reportér.
Lázeňské prostředí Františkových Lázní poslouží k natáčení druhé řady detektivního seriálu Oktopus. Štáby České televize tam budou od pondělí až do pátku.
Aleš Spurný pokračoval i v říjnu v mapování příprav, které provázejí nácvik převážně českého repertoáru na tento koncert.
Hudebnice s romskými kořeny vzpomíná na tátu, život v Huse na provázku, křižování Evropou, hudební scénu 90. let i usilovnou snahu sbližovat lidi.
Herečku mosteckého divadla Michaelu Krausovou můžete vidět v inscenacích Baron Prášil, Brouk v hlavě nebo v Hrabě Monte Cristo aneb Pomsta není řešení.
Míča, Weis, Zvonař, Nedbal, Bečvařovský... méně slavné hudební osobnosti s čtyřkou ve svých životních letopočtech na D-dur 9. a 10. listopadu 8:00-12:00.