Prázdniny jsou za dveřmi. Počasí láká k vodě. Pokud si během letních veder rádi čtete na dece na koupališti, sáhněte po těchto knihách, které spojuje téma vody a plavání.
Přinášíme vám několik tipů na knihy, které se věnují tematice Pražského povstání před 80 lety.
Před 60 lety přiletěl do Prahy koncertovat Louis Armstrong. Čechy si získal. Během pobytu se ale vyhýbal komentářům k rasovým nepokojům v USA, jak dokládají archivní zvuky.
V únoru 1975 byl otevřen obchodní dům Kotva. Přinášíme vám tipy na knihy, které přibližují fenomén obchodních domů v druhé půlce dvacátého století.
Taneční orchestr Českého rozhlasu (TOČR) vznikl pod vedením Karla Krautgartnera 1. ledna 1960. Máte rádi swing a jazz? Pak si můžete prolistovat následující knihy.
Přečtěte si článek o rozhlasovém vzdělávacím cyklu Cestami odboje, kterým počíná vývoj české rozhlasové dokumentaristiky. Vysílán byl v letech 1934–1935.
Uhodnete podle ukázky, komu patří hlas? Připravili jsme pro vás rozmanitý výběr osobností: herce, zpěváky, spisovatele, sportovce i politiky.
Přinášíme Vám zvukové stopy z rozhlasového archivu, jež dokumentují velké krizové situace, s nimiž se musela česká společnost ve svých moderních dějinách potýkat.
Přinášíme Vám dochované zvukové záznamy přednášek a nově zrestaurované fotografie těch historiků, kteří v letech první republiky promluvili do mikrofonu Radiojournalu.
Legendární dvojice na cestě po černém kontinentu. Před sedmdesáti lety se cestovatelé vydali napříč Afrikou.