Na dotazy odpovídá MVDr. Ladislav Kuncl.
Trnka obecná je listnatý keř z čeledi růžovitých, dorůstá do výšky asi 2 metrů. Vysazuje se do živých plotů, jako větrolam i solitér, na slunce i do polostínu.
Nejpopulárnější rostlinou podzimu jsou vřesy. Nabízíme tedy pár zajímavostí o vřesech a triky, jak je úspěšně pěstovat. Dále vysvětlíme, co je a jak funguje zelené hnojení.
Představíme mistra tradiční rukodělné výroby Královéhradeckého kraje, kterým se letos v srpnu stal také Martin Mádle ze Dvora Králové nad Labem.
„Impulsem pro chov slepic byla moje maminka, která to má jako koníček,“ říká syn Jan. „Rád jí pomáhám. Začali jsme slepičky i dokupovat a něco jsme si i sami vylíhli.“
Magazín Máme rádi zvířata přináší jeden „úsměv od vody" rybáře Tomáše Kepra z Budějovic. Pak se budeme věnovat budoucnosti zvířecí výživy prostřednictvím hmyzího proteinu.
Otrhávat listy celeru nebo ne? To je častý dotaz posluchačů na pardubického zahradníka Františka Hlubockého. Podle něj jsou listy v tomto období ještě potřeba.
Jak správně vycvičit psího společníka? Kdy se hlásit k prvnímu výcviku a proč brát štěně od zkušeného chovatele? A jak na převýchovu nežádoucího chování?
Přes navrhování zahrad, práci s kamenem a rostlinami se designér Jan Jeníček dostal až ke skalničkám. Jeho láskou k netřeskům chce dělat radost i ostatním.
Kdy a jak se má stříhat levandule, aby v létě krásně kvetla? A jaké druhy existují? Své zkušenosti nám teď předává pěstitelka této voňavé byliny Olga Pospíšilová.
Čím krmit kočky, aby jejich strava byla vyvážená? Jak jim zajistit správný pitný režim, když některé ani nechtějí pít?
Když v zimě nebyla práce na poli, vyráběli naši pradědové dřevěné nářadí nebo opravovali stroje. Dědeček Jiřího Danihela z Újezdu na Žďársku stáčel poctivé pevné provazy.
Želví zahrada v Dubci se může pochlubit devíti druhy želv, celkem se jich tam pohybuje 42 kusů.
Zahradní železnice ve Střížově nedaleko Drahanovic na Hané je krásnou ukázkou toho, že když si člověk chce hrát, může z toho vzniknout i docela pozoruhodná atrakce.
Jde o poměrně robustní a tvrdou holubinku s mírnou chutí a ovocným pachem. Nacházet holubinku olivovou můžeme od konce léta.
Mezi nejrozšířenější plemena loveckých psů patří bezpochyby ohaři, kontinentální i angličtí. Ohaři jsou všestrannými psy, dobře cvičitelnými, s vrozenou chutí k aportu.
Na dotazy odpovídá plzeňský veterinář MVDr. Vítězslav Honsa.
Zralé vlašské ořechy necháme popadat. Nebo jim pomůžeme otloukáním? A čím to je, že občas místo krásných velkých plodů sklízíme malé nebo černé?