Spisovatel, právník a publicista Oldřich Šuleř byl od roku 1951 šéfredaktorem literárně dramatického vysílání tehdejšího Československého rozhlasu v Ostravě.
Už 53 let trpí Jan Rosák „diagnózou“ rozhlasového moderátora. Působí mu lechtání v břiše, bez kterého by to prý nešlo dělat. Jaké byly jeho začátky na vlnách vysílání?
Ostravský rozhlas si připomíná 95 let. A my vás seznámíme s příběhem rozhlasového technika Miroslava Rišky, který měl na starosti údržbu a servis studiového zařízení.
Dnes 86letý kameraman ostravského studia České televize Oldřich Štětka se znal s ostravským rozhlasem už jako dítě. Jeho otec totiž působil v ostravském rozhlase.
O profesi redaktorky nikdy nesnila, přestože v dětství se svým bratrem Ivo Šmoldasem založila rádio Luna 1. „Tatínek nám koupil magnetofon Sonet Duo, takže jsme začali...
Český rozhlas tento rok slaví 100 let! Výstava vás provede dosavadní existencí rozhlasu. Vidět tu můžete mikrofon z prvního vysílání nebo přijímač od Františka Křižíka.
Český rozhlas oslavil 100 let své existence, kterou mapuje v knize Rozhlasto. „Je tam spoustu silných příběhů a s mobilem v ruce si k tomu můžete rovnou pustit i zvuk.“
Archiv ostravského rozhlasu opečovává více než 18 tisíc nahrávek, které natočil v hudební režii legendárního Studia 1 mistr zvuku Luboš Výrek.
Za sto let existence rozhlasu v Česku vznikly tisíce fotografií. Do objemné fotoknihy je s kolegy uspořádal vedoucí archivu ČRo Tomáš Dufka. Jaké příběhy fotografie nesou?
V našem narozeninovém seriálu se setkáváme s osobnostmi, které prožily kus svého profesního života s naším ostravským rozhlasem. Patří k nim i herec Stanislav Šárský.
Představujeme unikátní výstavu nově zrestaurovaných rozhlasových fotografií, která připomÍná významné pořady, umělecká tělesa a osobnosti i klíčové historické události.
Radek Krajíček, mistr zvuku a rozhlasový technik s uměleckým srdcem spojil svůj život s ostravským rozhlasem na 20 let. Na místo asistenta zvukaře nastoupil v roce 1971.