„Ve zpravodajství toho je tolik, že musíme pečlivě vybírat, co půjde do archivu,“ říká vedoucí Archivu Českého rozhlasu Tomáš Dufka. Poslechněte si celý rozhovor.
V srpnu 1968 sehrál klíčovou roli Československý rozhlas a zpravodajové Redakce mezinárodního života. Vypráví o tom film Vlny. A taky příběh, který prožil Vilém Obluk.
Když byl malý, měl díky účinkování v rozhlase pocit, že je velký. Teď, když je Marek Eben jedním z nejuznávanějších českých moderátorů, by si občas přál být zase malý.
Své zkušenosti ze souboru Filip Žák často využíval ve škole, kde ho recitace tahala z průšvihů. Dnes ale coby dispečer sanitní služby převážně tahá z průšvihů ostatní.
V roce 1969 slavili lidé na Václavském náměstí vítězství československých hokejistů na mistrovství světa nad sovětskou sbornou. Výsledkem byly rozbité výlohy.
V závěru dubna odešla do rozhlasového nebe paní Věra Pražáková Drozdová, legendární režisérka Českého rozhlasu. Natočila desítky rozhlasových her.
Technici, spojaři, redaktoři, ale i recepční, údržbáři nebo šoféři. Za osmdesát let existence Českého rozhlasu České Budějovice stanicí prošlo nespočet zaměstnanců.
„Chce s tebou mluvit pan Werich,“ slyšela jednou Zdena Ptáčková Harcubová a po boku ikony české kultury pak vystupovala každý den po dobu čtyř let.
Do souboru se Libor Bouček dostal díky výroku: Jsem Čech, nejsem Slovák. V rozhovoru ale přišla řeč i na výjezd do Francie, kde coby mluvčí prohlásil, že sněží na horách.
Na Doubravce patřila mezi nejzdatnější táborové houbařky. Svůj profesní život ale Pavla Horáková nasměrovala k psaní.
Jak vypadá technická příprava velkých festivalů a co všechno obnášel dabing Nevilla Longbottoma z čarodějné ságy o Harrym Potterovi? I na to odpověděl Zdeněk Charvát.
V osmi letech natáčela rozhovor s nobelistou Jaroslavem Seifertem. Svou kariéru ale Květa Plachetková zasvětila loutkám u Hurvínků v Dejvicích.