Na Doubravce patřila mezi nejzdatnější táborové houbařky. Svůj profesní život ale Pavla Horáková nasměrovala k psaní.
Jak vypadá technická příprava velkých festivalů a co všechno obnášel dabing Nevilla Longbottoma z čarodějné ságy o Harrym Potterovi? I na to odpověděl Zdeněk Charvát.
V osmi letech natáčela rozhovor s nobelistou Jaroslavem Seifertem. Svou kariéru ale Květa Plachetková zasvětila loutkám u Hurvínků v Dejvicích.
V Dismaňáku jsme ji pro rezervovanější povahu mohli vidět spíše v menších rolích, v životě mnoha lidí ale dnes Olga Bierhanzlová hraje roli naprosto zásadní.
Pavel Novák je jedním z Dismančat, která se od dětství z rozhlasu nehnula. Aktuálně působí jako zahraniční zpravodaj ve Spojených státech.
Než ráno nasměřuje své kroky do Národního divadla, projede si rozmlouvadla, která se naučil v Dismanově souboru. To a mnohem více zmínil v rozhovoru Tomáš Staněk.
V souboru často vtipkujeme, že nám nejdou sporty. O moderátorce Kateřině Nekolné se to ale rozhodně říct nedá. Poslechněte si, jak na roky v DRDS vzpomíná.
Dnes se PhDr. Václav Mertin z pozice psychologa a poradce snaží zlepšovat vztahy v dětských kolektivech. Poslechnětě si jeho vzpomínky na Dismanův soubor.
S rozhlasem ho pojí silné pouto. Nejenom proto, že sám jako rozhlasový reportér začínal, ale i díky Milanu Weinerovi, který v rozhlase sehrál klíčovou roli v roce 1968.
Dětskou operu Brundibár se kvůli zájezdu do USA naučila zpívat anglicky, přestože nerozuměla ani slovo. Dnes je Madla Rutová úspěšnou výtvarnicí a spisovatelkou.
Na první tábor s DRDS jela v roce 1945. O rok později se pak zúčastnila velkého zájezdu do Anglie. Poslechněte si vzpomínky choreografky, pedagožky a tanečnice Evy Zetové.
Spisovatel a právník Oldřich Šuleř pracoval dříve jako rozhlasový redaktor. A náš archiv teď bude bohatší i díky jeho synovi důlnímu inženýrovi Oldřichu Šuleřovi.