Pokud nechcete, aby vám lichořeřišnici nebo úplně první sazeničky kedluben sežraly nějaké potvory, buďte pozorní a připravení zasáhnout dřív, než se škůdci přemnoží.
Jakmile se půda prohřeje, je ten správný čas na výsadbu cibule a jarního česneku. Jak na to? Obě tyto rostliny potřebují slunné místo a lehčí, dobře propustnou půdu.
Jestli ještě stále váháte, kam vyrazit o víkendu, máme pro vás pozvánku do pražské zoo, plné nových mláďat. A také se tam bude konat černobílá sobota a růžová neděle.
Moringa olejodárná by mohla být novým řešením v boji s mikroplasty v pitné vodě. Tuto rostlinu k dezinfekci vody zřejmě používali už staří Egypťané.
Česká společnost ornitologická letos slaví 100 let a při té příležitosti vznikl zajímavý výzkum. Ukazuje třeba, že ptáci a jejich zpěv pomáhají většině Čechů zvládat stres.
Veterinární a chovatelskou poradnu pro vás otevíráme s veterinárním lékařem nebo odborníkem na chov domácích zvířat.
V lokalitě Zelený vrch v České Kamenici na Děčínsku kácí městské služby kus přestárlého lesa. Borový les je podle dostupných záznamů starý kolem 170 let.
S rozhlasovou návštěvou jsme se tentokrát vypravili do obce Dobré u Dobrušky v podhůří Orlických hor. Tam se setkal redaktor Karel Sladký s ekopedagogem Pavlem Světlíkem.
Na Jizerce v okolí Hnojového domu každoročně rozkvétají tisíce narcisů. Vzkazují tak, že Jizerským horám už vládne jaro. Nově je možné je pozorovat jen zpovzdálí.
Každé jaro se na loukách opakuje stejný obraz. Tráva ukrývá narozená srnčata, která se při ohrožení instinktivně přikrčí a nehnou se. Tento obranný reflex je jim osudným.
Les patří všem. Jak se v něm ale chovat, abychom neškodili? To nám prozradí Stanislav Liška z Lesní správy Klášterec nad Ohří.
Na začátku května ožijí pole a louky novým životem. Rodí se mláďata. Srnky kladou srnčata do trávy. A právě to pro ně může být v době senoseče fatální.
Jak se měnil vztah lidí ke stromům, které rostly v jejich blízkém i vzdáleném okolí? Studiu stromů i historie, která se k nim váže, věnovala svůj zájem Marie Hrušková.
Jaký je život s takovým zvířetem, jaká jsou jeho pravidla? Moderuje Veronika Hájková.
„V minulých staletích se lidé dovedli těšit z krásy přírody.“ Tahle informace ke mně pronikla z webových stránek, které se zabývají, abych to řekla hezky česky, wellbeingem
Po celé republice právě probíhají Dny pro přírodu, série dobrovolnických akcí, které propojují péči o krajinu s komunitním setkáváním.
Podhoubí s Honzou a Bárou Ungerovými, kteří mají kapelu Zrní a Dva. „Vlaštovky, to je takovej náš kalendář,“ říká Jan Unger.
Jakub Skřivánek popisuje biologické tržiště, ve kterém jsou houby a rostliny rovnocennými partnery. Jak spolupráce funguje? A proč to může pomoci v boji se změnou klimatu?