Letní filmová škola v Uherském Hradišti slavila padesátiny a jako prominentní gratulanty si pozvala dvojici slonů v porcelánu, výřečnou čelistní úderku Aleš a Vít.
Drobná a kurážná žena s fotoaparátem, která dlouhá léta patřila k tvářím karlovarského filmového festivalu. Zuzana Mináčová oplývá i po devadesátce úžasnou vitalitou.
Čtvrtek zastihl čelistní trio ve značně zásvětním rozpoložení. Vít s Alešem měli hlavy scvrklé z přepracování a Tomáš deklaroval, že cosi celou noc psal. Byla to závěť?
Jeho film Od marca do mája je netypicky o tom, co se nemění, o spokojené rodině. „V životě podle mě je i to, co zůstává,“ říká ve Vizitce.
Jindřich Štreit je dokumentární fotograf, který se proslavil snímky z vesnického prostředí. Nový dokument o jeho životě se věnuje vztahu Štreita a lidí, které fotí.
Saša Michailidis se ptá Michala Breganta a Petra Adámka.
Ve filmech Rok vdovy i Amerikánka má velké role. Osvěta je pro ni jedním z významů umění. „Na počtu diváků nezáleží. Důležité je něco sdělit. Pravdivost divák pozná.“
Ve Zlínském kraji se bude v září (2024) natáčet několik filmů. Do Kroměříže se štábem zavítá Jiří Strach, v Luhačovicích se točí pohádka.
Charles Bronson, přestavitel drsných chlapů exotického vzezření. Do povědomí vstoupil hlavně jako osamělý hrdina například ve filmech Sedm statečných či Tenkrát na Západě.
Aleš hned na začátku Čelistí vyzval k odběru ledvin. Zatímco jeho, Vítkovy i Tomákovy orgány během vysílání fungovaly na pár procent, čelisti jely naplno.
Začal filmový festival v Benátkách a soutěží tam i česko-ukrajinský interaktivní snímek Křehký domov. Diváky zve do celkem obyčejného pokoje, za jehož okny vypukne válka.
„Herecké role vnímám jako hvězdy. Na castingu poznám chvíle, kdy spolu zazáří a jako by zasvítilo souhvězdí,“ prozrazuje castingová režisérka Kateřina Oujezdská.
Její debut Ta druhá upozornil na fenomén sourozenců dětí s postižením. „Téma filmu má odrážet aktuální dění. Musí rezonovat se mnou i s širším okruhem lidí,“ říká.
Filmová díla podle něj dávají životu exotickou nadstavbu. „Na mé práci mě fascinuje, že každý rok zjišťuju, jak jsou filmaři talentovaní,“ popisuje Karolíně Koubové.
Před 53 lety zemřel muž, který stál u kolébky českého filmu. Martin Frič, uměleckým jménem Mac, začínal jako kabaretní umělec.
Vystudoval ekonomii, ale nikdy se jí nevěnoval. Uchvátilo ho totiž herectví a rejstřík postav má opravdu pestrý. Letos navíc vyrazí na turné se skupinou KTO.
Aleš, Vítek a Tonda nemají strach ani ze satanistického sériového vraha s přezdívkou Longlegs, ani z psychopata s maskou pilgrima z filmu Den díkůvzdání.
Společnost Netlfix připravuje televizní seriálovou adaptaci klasiky Oscara Wildea „Obraz Doriana Graye“. Ta stihla vyvolat kritiku kvůli vymazání homoerotické tematiky.