V Ostrově na Karlovarsku se koná už 20. ročník tradiční výstavy betlémů. Expozice v areálu klášterního kostela Zvěstování Panny Marie vystavuje více než 120 betlémů.
23. ročník festivalu PAF zkoumá téma deníků jako umělecké výpovědi. PAF propojuje animaci, nová média či performance. Vstupte do světa soukromí a reflexe.
Nejnovější soubor panoramatických krajin Josefa Koudelky s názvem Ruiny vznikal na více než dvou stovkách archeologických míst ve Středozemí.
Streetartové malby, které vytvořili studenti a studentky umělecko-průmyslové školy v železničním podchodu v Ústí nad Orlicí, jsou minulostí.
Věhlasný fotoateliér navštívil svého času Albert Einstein, Tomáš Garrigue Masaryk či Antonín Dvořák. Vznikla galerie osobností, kterou si Jan Langhans pečlivě schraňoval.
O vzniku projektu a jeho cestě na svět si budeme živě povídat s kurátorkou Lindou Kudrnovskou, grafickou designérkou Adélou Svobodovou a komisařem výstavy Davidem Koreckým.
V mezinárodní fotograficko-novinářské soutěži SLOVAK PRESS PHOTO zvítězila fotografka Jana Mašterová. V roce 2022 získala první místo se svým souborem "Pomocní andělé".
V prosinci Galerie Vinohradská 12 hostí dva ukrajinské umělce, kteří žijí a tvoří v Praze.
Stěžejní je pro něj malba, ve které vychází, komentuje a ironizuje současnou popkulturní společnost. Inspiruje se hlavně v reklamě od 30. do 80. let minulého století.
V druhé hodině Apetýtu, který jsme odvysílali z Moravské zemské knihovny v rámci knižního festivalu Knihy v Brně, si Jarka Vykoupilová povídala s malířem Petrem Modlitbou.
Ilustrátor Pavel Čech: Knížka je nebezpečná věc. Může náš život vykolejit a zažehnout fascinaci, které bychom byli ušetřeni, kdybychom ji minuli.
Nakolik kvalitní z hlediska hudby a textu jsou oficiální hymny českých fotbalových klubů? Jak jsou na tom s fotbalovými songy v zahraničí?
V listopadu se v Brně konala dvoudenní mezinárodní konference věnovaná 100. výročí brněnské „šuřky“, dnes Střední školy umění a designu.
Ve čtvrti Montparnasse připadají na jednoho Francouze dva cizinci a na pět lidí tři malíři, napsal v roce 1921 český básník Richard Weiner.
Jeho tvorbu charakterizuje mysteriózní atmosféra, ostře kontrastní černé a bílé plochy a velký smysl pro detail. Ve Vizitce mluví o své autorské knižní prvotině Traum 1999.
Velké pocty se během letošního 27. ročníku Paris Photo dostalo české fotografce Libuši Jarcovjákové. Její snímek postoupil do prestižního výběru.
Dílna uměleckého smaltu v Dobrovského ulici ve Frýdku-Místku je spolek, který se snaží zachránit tradiční technologie průmyslového smaltu a uplatnit je v umělecké tvorbě.
„Nejvíc mě těší, když jsem inspirací. Když někdo začne malovat nebo vymýšlet knížku. Mezi moje dávné lásky patřil Zdeněk Burian, Karel Franta, Bimbo Konečný,“ říká Čech.