Krušné hory očima Martina Hrušky a Jarky HK jsou k vidění na Staré radnici v Ostrově. Fotografie zachycují prchavé okamžiky přírody a pohled na malebné přírodní scenérie.
Uvidíte kresby, sochy a plastiky s jeho oblíbenými tématy – tedy lebkami, keramickými posmrtnými maskami a akvarely s tématem smrti a spánku a mýtickými postavami.
Ilustrátor Pavel Čech: Knížka je nebezpečná věc. Může náš život vykolejit a zažehnout fascinaci, které bychom byli ušetřeni, kdybychom ji minuli.
Co bude součástí nového studijního programu? Komu je určený? A jaká je úloha světelného a zvukového designu v dnešním umění?
Studentka Fakulty umění a designu na ústecké univerzitě Jana Evangelisty Purkyně vyrobila malé difuzéry z betonu.
Přijeďte se do Brna podívat na naši výstavu. To je důležitější než si přečíst článek, kdo vyhrál, a pak si myslet, že je buď mimo, nebo cool, míní fotograf Oskar Helcel.
Co obnáší provozovat tištěný a online kulturní magazín? Jak projekt ufinancovat?
Domovem Dagmar Johansen se stalo Norsko. V rozhovoru uslyšíte hluboké vyznání zemi za polárním kruhem, vyprávění o tmě a světlu, o lidech nebo o vztahu ke dvěma domovům.
Obrazy Míly Doleželové jsou typické postavami s velkýma očima. Předlohou mnoha jejích postav byla jako dítě i Dagmar Vondráková.
„Zanech stopu“ takové téma měla soutěž Hledáme mladého grafika a fotografa, kterou už šestým rokem pořádá Gymnázium a grafická střední odborná škola Přelouč.
Sochař Stefan Milkov brzy oslaví sedmdesátiny, a to první souhrnnou výstavou děl. „Každý sochař řekne, že by rád dělal velké věci, ale ne doma někde v depozitu,“ říká.
Některé domácí galerie a muzea nabízí dobrovolné vstupné do stálých expozic. Proč tomu tak není u všech příspěvkových paměťových institucí?
Galerie umění Karlovy Vary zve na výstavu Na hraně viděného, výběr z tvorby významného karlovarského malíře Václava Balšána. Expozice je poctou loni zesnulému umělci.
Teorie a dějiny umění se dají nabiflovat, ale jak rozeznat kýč? Kde je hranice mezi uměním a kýčem? K čemu může být kýč dobrý?
Vidět vzduch, slyšet mrak. Tak se jmenuje výstava sklářky a umělkyně Lady Semecké v Domě umění v Českých Budějovicích. Díla jsou inspirovaná mimo jiné Japonskem.
Na výstavě Ilustrace pro děti v chebské Galerii 4 mohou lidé obdivovat kreslené postavičky, zvířátka a pohádkové bytosti od manželského páru Blanky a Mirka Vostrých.
Touto technikou maluje venku. Voda podle ní přenáší jemné vlivy prostředí, třeba jehličí, když zachycuje borovice. Pět let dávala dohromady knihu Akvarel VY-HRA-ZEN.
Jak se vychovávají tuzemští talenti v oboru designu? Jaké podmínky mají během studia a posléze možnosti uplatnění v praxi?