Zahrádkáři chtějí mít navzdory ranním mrazíkům zasetou mrkev a petržel na venkovních záhonech. Do nevytápěných skleníků pro změnu sázejí zelené saláty.
Vodicí pes je významným pomocníkem pro nevidomé, umožňuje jim svobodnější pohyb i v méně známém prostředí.
Zahrádkáři zažívají relaxaci při pletí záhonku i radost z vlastnoručně vypěstované zeleniny. Ke štěstí stačí i malé záhonky, které jsou k dispozici v komunitních zahradách.
Aktuální období na zahradě je ve znamení řezu okrasných keřů, které nekvetou na jaře, a řezu jádrovin. Je ideální čas na hnojení i na postřik proti přezimujícím škůdcům.
Národní technické muzeum a jeho dopravní halu navštívil poprvé v první třídě. Se spolužáky ze základní školy z Habrů na Vysočině. „Pro mě to byl tenkrát velikej zážitek.“
Heligonky, akordeony, ale i jejich předchůdkyně jsou celoživotní láskou Jiřího Sedláčka z Litovle. Svou vášeň proměnil v unikátní muzeum harmonik.
Buďte opatrní, abyste listy jedovaté konvalinky nezaměnili s jedlým česnekem medvědím. Pokud ji dáváte do vázy s jinými květinami, předejděte tomu, aby je zlikvidovala.
Řeřichu za oknem na vatičce si pěstuje kdekdo. Ale v posledních letech se tahle obyčejná činnost vykrystalizovala a pěstování mladých zelených bylin se stalo velkým hitem.
Vzácného koníčka má Jarmila Heimerlová. Už více než 40 let se věnuje paličkované krajce. Ale to není její jediná vášeň. Naučila se také netradičnímu zdobení vajíček.
Sada odpovědí plzeňského veterináře Otto Humla na posluchačské dotazy zazněla ve veterinární poradně. Všechny otázky se tentokrát týkaly psů a koček.
Ve stadiu rašení pupenů je třeba ovocné stromy ošetřit proti všem přezimujícím vývojovým stádiím škůdců: mšic, svilušek, mer, puklic, štítenek nebo píďalek.
Miloslav Šíp ze Skaličan u Blatné převzal tradici pěstování růží od svého tatínka. Ročně naočkuje se svými dětmi dvaceti tisíc rostlin. Když o růžích vypráví, září mu oči.
Petr Herynek vede firmu v Proseči na Chrudimsku. Začala mu ale vadit jednostranná pracovní náplň manažera. Chyběl mu pohyb na čerstvém vzduchu a obyčejná práce rukama.
Pohlednice a známky, odznaky, vlaječky, etikety ze zápalek. Děvčata ubrousky, pánové možná dívčí úsměvy… Sbírat se dá mnohé. Ale vážně: která věc má hodnotu?
Rybáři platí od letošní sezóny za svůj koníček zase o něco víc. Zdražuje vybavení, krmení i povolenky. Ve východních Čechách stojí nově 1500 korun místo dřívějších 1300.
Cykloservisy na Trutnovsku hlásí s příchodem teplejšího počasí zvýšený zájem o předsezónní servis. Přibývá objednávek a tak se čekací doby na seřízení kol prodlužují.
Chcete mít zahradu jako ze škatulky a hledáte dobré pomocníky? Jak a podle čeho vybrat techniku na zahradu nám poradí prodejce a servisní technik v jedné osobě.
Chtěli byste chovat morče nebo jiného drobného hlodavce? Základem je dostatečný zdroj sena. Morčatům dopřejte místo mimo průvan a raději si rovnou pořiďte morčata dvě.