Bolesti břicha nebo časté průjmy. Až 70 tisíc lidí se podle odborníků v Česku potýká s nespecifickými záněty střev a jejich počet stále roste. Zejména pak u mladých lidí.
S nástupem podzimu bude víc lidí bojovat s nachlazením. Při prvním zakašlání nemusíme hned běžet do lékárny, spoustu pomocníků proti těmto neduhům nabízí samotná příroda.
Zdravotní pojišťovny by mohly plně hradit jen nejlevnější účinnou variantu léčby. Za jiné postupy a materiály by si pacient doplácel rozdíl v ceně proti základní variantě.
Poslední týden zbývá na letošní změnu zdravotní pojišťovny. Termín pro přechod je do konce září. Při výběru nejvhodnější pojišťovny můžou hrát roli i poskytované výhody.
Mnohočetný myelom je druhé nejčastější nádorové onemocnění krvetvorby v naší zemi. Novinkou je cílená biologická léčba.
Jízda na kole i chůze, míčové hry či prostě čiperný život mohou napomoci v tažení proti sedavému způsobu života a obezitě, které se odráží v Evropském týdnu sportu.
Škytavka přichází většinou nečekaně a za chvíli obvykle odezní. Někdy může být i několikahodinová, ale většinou trvá minuty, někdy desítky minut. A škytá každý stejně?
Oční radioporadna. A soustředíme se na novinky v operacích šedého zákalu. Trpí jím až půl milionů Čechů. A u pacientů starších 60 let ohrožuje dokonce každého druhého.
Hospicové služby poskytuje v Karlovarském kraji v podstatě už jen Hospic svatého Jiří v Chebu. I kvůli tomu mu narostl počet klientů. V létě proto musel mít i pořadník.
Do podcastu Vlna tentokrát dorazil Vojtěch Hlaváček z podcastu Brain We Are, aby s posluchačstvem sdílel svoje tipy na to, jak se v roztěkaném světě lépe soustředit.
Hostem bude šéflékař angiolinky FNO Václav Procházka. Na jeho pracovišti lékaři provádějí doslova neuvěřitelné výkony. Je to pracoviště, kde jde každou minutu o život.
Stále častěji slýcháme o robotické asistenci při operacích, o nahrazování chirurgických výkonů endoskopickými sondami, ba i využívání možností umělé inteligence v medicíně.
Dlouhodobý stres přispívá ke vzniku celé řady chorob, včetně těch nejzávažnějších. Ulevit by vám mohly bylinky – bazalka posvátná, rozchodnice růžová a další.
Lidský mozek má stejnou základní strukturu jako mozky ostatních savců, je ale mnohem větší v poměru k velikosti těla.
Jednou z velmi běžných bylin, které najdeme v přírodě i teď na podzim, je bršlice kozí noha. Podle bylinkářky Radky Svatošové je to doslova elixír mládí.
K závodění na koních se dostala na střední škole – vyzkoušela si parkur i drezúru. Pak se Kateřina Toušková začala naplno věnovat fyzioterapii, kterou propojuje s koňmi.
Ale jen jeho název. „Operační robot vlastně není robotem v pravém slova smyslu, ale jakýmsi telemanipulátorem,“ říká můj dnešní host, prof. MUDr. Marek Babjuk.
Bohužel se v současnosti stále častěji šíří infekce roupů – střevních parazitů, které se projevují nejvíce u dětí. V případě nákazy je ale nutné přeléčit celou rodinu.