Argus okatý je hrabavý pták z Bornea a Sumatry. Váří 1,5 – 2 kg. Jméno okatý získal dle svých krásných ozdobných per s oky podobnými, jakými se může pyšnit třeba i páv.
Jak se Steve obrnil proti strachu při potápění se žraloky? Vypravte se s námi na ostrov Aldabra.
Čeperka na Pardubicku chce vyhlásit stavební uzávěru v části svého katastrálního území, a tím zabránit výstavbě spalovny komunálního odpadu.
Se záchranou nosorožce bílého severního můžou pomoci i kosti nebo vyschlá kůže v muzeích z celého světa. Experti díky nim zkusí rozšířit genetickou rozmanitost embryí.
V šumavských lesích se vyskytuje celoevropsky velmi vzácný brouk – trnoštítec horský. Monitoring, který probíhal v létě, jeho přítomnost prokázal na celém území Šumavy.
Můžeme zastavit oteplování a zmírnit tak dopady klimatické změny. Jak? Šárka Fenyková o tom mluví v Leonardu Plus s fyzikem a environmentalistou Janem Hollanem.
Sokolnické umění, které je možné vidět v jihlavské zoo, není jednoduchá věc. Sokolníci se k mláďatům chovají podobně, jako by to dělaly jejich matky v přírodě.
Prázdnější studny a zákazy napouštění bazénů nejsou jediným dopadem změn na Zemi. Ještě drtivější dopad má sucho na organismy, které žijí ve vodě a v její těsné blízkosti.
Markéta Ševčíková se s Naturou vydala do různých koutů republiky za příklady dobré praxe, tedy do míst, kde umějí žít udržitelně.
Život na planetě Zemi nebude jednoduchý. Jak to udělat, abychom si dál neničili planetu? Jak zachovat současný životní styl a zároveň ho udělat udržitelným?
Jak může škola pomoci mladé generaci Čechů a Češek, kteří považují změnu klimatu za závažný problém a zdroj svých obav z budoucnosti? Moderuje Daniela Vrbová.
Věří v duši stromu tak, jako věří v duši každého živého tvora. Filip Šumbera z jižní Moravy pracuje jako zámecký zahradník ve Valticích, ze dřeva vyřezává nádobí i šperky.
Na Děčínsku se nachází hned několik vzácných netopýřích kolonií. Jedna unikátní je k vidění na půdě základní školy v Jílovém u Děčína.
Od 90. let 20. století naslouchá globální síť senzorů nepovoleným jaderným výbuchům. Jak se ale ukázalo, její vytvoření vedlo k nečekaným přínosům pro vědu.
Přemnožení divočáci trápí obyvatele okrajových částí Děčína. Vedení města tak vyzvalo uživatele honiteb, aby navýšili odlov černé zvěře.
Divoká prasata dělají větší škody v porostech kukuřice. Myslivci si to vysvětlují tím, že v lesích není tolik žaludů a bukvic. Proto černá zvěř hledá potravu jinde.
Zoologická zahrada v Děčíně se zapojila do mezinárodní akce Noc pro netopýry, která se koná po různých místech v republice každoročně v srpnu a v září.
Odvodňovací kanály a narovnané toky. I takové zásahy z minulých let mají vliv na současný nedostatek vody v krajině. Na Šumavě s tím bojuje projekt Život mokřadům.