Festival Open House otevírá běžně nepřístupné budovy a letos se zaměřuje mimo jiné na stavby architekta Pavla Janáka, od jehož narození v březnu uplynulo 140 let.
Velkou inspirací byl po firmu Baťa obrovský kulturní i ekonomický boom, který Spojené státy na počátku dvacátého století zažívaly.
Budova paláce ARA začala vznikat v letech 1930 až 1931 na rohu ulic Perlová a 28. října. Původně sloužila jako centrum obchodu s textilním a dalším zbožím.
Okolí kostela sv. Ducha v Ostravě-Zábřehu čeká proměna. Nevzhledné parkoviště u kostela by měl nahradit prostor pro relaxaci i příležitostné komunitní aktivity.
Městské lázně u paty žižkovského Vítkova fungovaly až do 80. let. Dlouhé roky chátrající objekt bude otevřený o víkendu 21. a 22. května během festivalu Open House.
Jak bude vypadat Vltavská filharmonie? Saša Michailidis se ptá architektů a členů poroty Martina Krupauera a Josefa Pleskota.
Historická budova Rezidence primátora hlavního města byla postavena v letech 1925 – 1928 a ve své době vynikala moderním vybavením. K čemu slouží prostory rezidence dnes?
Festival Open House Praha otevře o víkendu 21. a 22. května nejrůznější zajímavé budovy a prostory, soušástí akce je také historická budova Českého rozhlasu v Karlíně.
Architekt Nikola Dobrović patří mezi přední pionýry moderní architektury na balkánském poloostrově. Z jeho realizací vyniká vila Vesna na ostrově Lopud.
Praha zná vítěze mezinárodní architektonické soutěže na podobu Vltavské filharmonie, je jím tým dánského studia Bjarke Ingels Group (BIG).
Novorenesanční sídlo Sokola Pražského se veřejnosti otevře o víkendu 21. a 22. května během festivalu městské architektury Open House.
Trmalova vila ve Strašnicích je první stavbou slavného architekta Jana Kotěry v Praze. Podívat se sem můžete v sobotu 21. května v rámci akce Open House Praha.
Většina sídlišť byla realizována v období mezi pozdními padesátými a ranými sedmdesátými lety, což je případ královéhradeckého sídliště Labská kotlina II.
Lidé si mohou prohlédnout nově zrekonstruovaná historická jatka v centru Ostravy. Město stavbu zpřístupnila pro veřejnost až do 10. června.
O akci mluví Saša Michailidis s tiskovou mluvčí a členkou přípravného týmu Michaelou Pánkovou a historičkou umění Markétou Čejkovou.
Historické centrum Brušperka je cenné díky unikátní rázovité maloměšťanské architektuře severomoravského typu, kterou jinde v okolí kvůli dynamickým změnám už nenajdete.
Bourání s příchodem května tematicky vyrazilo za zahradním architektem Ferdinandem Lefflerem. Ptali jsme se na to, jak pozvednout zahradu nebo dvorek, terasu či balkon.