S Radkem Drahným a Michalem Skalkou jsme se sešli v Krkonošském centru environmentálního vzdělávání, jehož budově se říká KRTEK.
Brněnští architekti, historici a umělci si připomínají 130 let od narození Bohuslava Fuchse. Patří mezi nejvýznamnější architekty Československa.
Už rovných 100 let stojí na hřebeni Orlických hor na Šerlichu turistická Masarykova chata. V roce 1919 vypracoval plány na její stavbu architekt Bohuslav Fuchs.
Jak chtějí radní zajistit financování výstavby Vltavské filharmonie? A přispěje na ni veřejnost jako kdysi na Národní divadlo? Odpovídá architekt Petr Hlaváček (STAN).
Historik architektury Martin Strakoš se svými hosty podnikne cestu do minulosti i současnosti ostravských čtvrtí a ulic, aby odhalil jejich skrytý potenciál.
Železobetonový most v Lokti ukrývá tři tajemství. Při podrobném průzkumu byly objeveny historické a technické prvky, které vrhají nové světlo na části jeho konstrukce.
V krajině zanechává stopy každá společnost, která ji obývá. Při bedlivém pozorování tak můžeme dobře vidět různé stopy minulosti. Otázkou však je, zda se umíme dívat.
Architektky z Plus One Architects dokáží udělat z malého bytu velký a ze starého nový. V ateliéru pracují momentálně samé ženy. Jaké to je?
V Chebu se nachází unikátní soubor historických krovů, které mapují více než 600 let tesařského řemesla. Prohlídková trasa zahrnuje krovy od vrcholné gotiky po 20. století.
Dnešní plzeňská Americká ulice ve svých dějinách odráží pohyb a proměny v rozpětí více než sto dvaceti let.
Jakou roli hraje architektura a akustika koncertního sálu?
Součástí barokního chebského opevnění bývala i Písečná brána pod chebským hradem. Zůstala jedinou, která se nejen zachovala, ale dokonce slouží až dodnes.
Procházka začíná na výjimečném mostě se sochami postaveném roku 2012, který spojuje nejstarší dochovanou část Přerova s prvorepbuvlikovou sokolovnou.
Lanová dráha Diana, otevřená v roce 1912, dopravuje návštěvníky na Výšinu přátelství. Postavili ji nožíř Wenzel Drumm s Augustem Stöhrem, aby na vyhlídku usnadnili přístup.
„Je pravda, že být v metru mě uklidňuje, ale asi proto, že mám i zkušenost s prostory absolutně bez lidí,“ říká hlavní architektka pražského metra Anna Švarc.
Občas se jí někdo zeptá, jestli se nebojí. „Jsem pragmatická, ale i tak se občas nechám unést pocitem, že nejsem na hradě sama,“ přiznává s úsměvem Zuzana Šulcová.
Pozveme vás teď do Havířova. Kulturní dům na Hlavní třídě nese jméno regionálního barda Petra Bezruče. Nakoukneme do jeho interiéru a uslyšíte taky o jeho výstavbě.
V CAMPu představili architekti a zástupci Prahy konkrétní podobu Vltavské filharmonie. Projektovou dokumentaci by měli mít hotovou na podzim.