S rozhlasem ho pojí silné pouto. Nejenom proto, že sám jako rozhlasový reportér začínal, ale i díky Milanu Weinerovi, který v rozhlase sehrál klíčovou roli v roce 1968.
Dětskou operu Brundibár se kvůli zájezdu do USA naučila zpívat anglicky, přestože nerozuměla ani slovo. Dnes je Madla Rutová úspěšnou výtvarnicí a spisovatelkou.
Na první tábor s DRDS jela v roce 1945. O rok později se pak zúčastnila velkého zájezdu do Anglie. Poslechněte si vzpomínky choreografky, pedagožky a tanečnice Evy Zetové.
Spisovatel a právník Oldřich Šuleř pracoval dříve jako rozhlasový redaktor. A náš archiv teď bude bohatší i díky jeho synovi důlnímu inženýrovi Oldřichu Šuleřovi.
Jak ovlivnil Dismanův soubor osobní i profesní život herce Jiřího Ployhara? Odpovědi najdete v prvním rozhovoru ze série Když se řekne Dismaňák.
Archiv Českého rozhlasu soustřeďuje, ukládá, zpracovává a zpřístupňuje veškerý archivní materiál z činnosti Českého rozhlasu a jeho předchůdců.
Někdo tyto seriály sleduje z legrace, jiný se smutkem po starých dobrých časech, kdy se plnil plán, žena za pultem prodávala jedlé kaštany a v chalupě byl orchestrion.
Z vysílání naše techniky, hudebního redaktora či zvukové mistry znáte snad jen podle jmen, a tak jsme si dovolili čtyři z těchto osobností pozvat za mikrofon.
10. ledna 1973 byl z Bratislavy do Prahy odeslán dopis, který začínal slovy: „Vážený majstre, máte v ruke list slovenského herca, ktorý prežil kus života s vašou poéziou.“
Pásmo ze vzpomínek redaktora Československého rozhlasu Olomouc Lubomíra Smiřického, pozdějšího emigranta do Švýcarska.
Ponořte se do atmosféry roku 1968 s filmem Vlny a poslechněte si autentické rozhlasové nahrávky z doby okupace.
Spisovatel, právník a publicista Oldřich Šuleř byl od roku 1951 šéfredaktorem literárně dramatického vysílání tehdejšího Československého rozhlasu v Ostravě.
Už 53 let trpí Jan Rosák „diagnózou“ rozhlasového moderátora. Působí mu lechtání v břiše, bez kterého by to prý nešlo dělat. Jaké byly jeho začátky na vlnách vysílání?
Jubilejní 40. ročník festivalu Prix Bohemia Radio se snoubí s výročím olomouckého rozhlasu. Ten slaví 75 let od prvního vysílání a 30 let od obnovení samostatného vysílání.
Ostravský rozhlas si připomíná 95 let. A my vás seznámíme s příběhem rozhlasového technika Miroslava Rišky, který měl na starosti údržbu a servis studiového zařízení.
Poprvé začal brněnský rozhlas pravidelně vysílat před 100 lety – 1. září 1924. Poslechněte si seriál, který připomene první vysílací dny i slavné osobnosti.
V okupační dny měl rozhlas významnou roli, vysílal i vzkazy rodin nebo možná odbojových skupin. Brzy se ale atmosféra změnila, popisuje legendární hlasatel Karel Sedláček.
Co vysílaly zahraniční rádia i prookupační stanice? Co se dochovalo v rozhlasových archivech z autentických nahrávek dnů okupace?