„Národnostní otázka je velmi citlivá otázka dneska,“ říkal už v létě roku 1989 ve svém slavném projevu z Červeného Hrádku tehdejší generální tajemník ÚV KSČ Miloš Jakeš.
Luděk Nekuda a Jiří Císler se ještě před rokem 1989 stali symbolem nehloupého a nevulgárního humoru. V jejich blízkosti se ale pohybovala Státní bezpečnost.
Zatímco Československo se před 31 lety těšilo na svobodné Vánoce, nedaleko nás se střílelo do lidí. Pád režimu v Rumunsku připomínal všechno, jen ne poklidné předání moci.
Rok 1989 byl pro moskevské satelity rokem změn. Co se ale dělo v samotném Sovětském svazu? A druhý dokument: co kabala znamenala pro Židy v Čechách a na Moravě?
Před listopadem 1989 se nenašlo mnoho cizinců z kapitalistického západního světa, kteří by přišli žít do uzavřeného komunistického Československa.
Jak prožívali klíčové listopadové události roku 1989 komunisté, pohraničníci, policisté z pohotovostního pluku? Podle nich prohrálo cosi, co pomáhali budovat a v čem žili.
Nad tím, jaký ohlas měly události v Československu v listopadu a prosinci 1989 v zahraničí, se v repríze pořadu z roku 2010 zamýšlejí Jan Mervart a James Krapfl.
„Pohár pýchy, hluchoty, tvrdohlavosti, násilí a lží pomalu přetéká,“ stálo v hercově osobní výzvě, se kterou v prvních dnech po listopadu 1989 objížděl továrny.
Karlovarský kraj se dlouhodobě potýká s odlivem obyvatel. Od revoluce v roce 1989 tento region opustily čtyři desítky tisíc usedlíků, jak odhaduje zdejší hejtmanství.
Krátce po listopadu 89 se ze slovníku českých novinářů začaly rychle vytrácet termíny, které odpovídaly výrazům a floskulím z dokumentů komunistické strany.
Parlamentní komise pro vyšetřování zásahu na Národní třídě v Praze 17. listopadu 1989 se do události snažila vnést jasno. Jak se jí to podařilo?
Poslední dekáda roku 1989: Je 21. prosince a do prezidentské volby chybí ještě osm dní. Jak se zachová komunistický parlament? Či spíše onen formální pseudoorgán?
O tom, co se stalo 17. listopadu 1989 na Národní třídě, nepadlo v Československém rozhlase a televizi ani slovo. I tak do dění zasáhly. Jak? Prozradí Ivana Chmel Denčevová.
Vánoce roku 1989 byly po dlouhých desetiletích prvními ve svobodných poměrech.
Listopad 1989 je právem vnímán jako přelomový měsíc našich moderních dějin. Ale události, spojené s pádem komunistického režimu, nebyly tím jediným, co se tehdy dělo.
Vrátíme se v čase o 35 let a spolu osobnostmi z našeho regionu zavzpomínáme na revoluční dny listopadu 1989. Seriál propojují písně Karla Kryla.
Proč v listopadu 1989 Ladislav Adamec neuspěl? Nad tím se v repríze pořadu zamýšlí Veronika Kindlová.
Jedním z těch, kteří se v listopadu 1989 snažili za každou cenu udržet u moci komunistickou stranu, byl tehdejší ministr národní obrany, armádní generál Milan Václavík.