Jednou z posledních velkých událostí československé protikomunistické opozice bylo setkání na festivalu ve Vratislavi v listopadu 1989.
Jednou z klíčových událostí československého roku 1989 bylo zveřejnění petice Několik vět a reakce veřejnosti na ni.
Dokumentární pásmo publicisty Jana Sedmidubského mapuje vliv pražského arcibiskupa Františka kardinála Tomáška na události v Československu roku 1989.
Události června roku 1989 nejen v tehdejším Československu, ale také v Maďarsku, Polsku a Číně připomene repríza dokumentárního pásma, které připravil Milan Kudrys.
Musím začít osobně – Jolyon Naegele byl pro mě jedním ze symbolických hlasů roku 1989. Na velkém dřevěném rádiu jsem část roku poslouchal vysílání Hlasu Ameriky.
Dnes už téměř zapomenutou kapitolou pozoruhodných událostí roku 1989 byla hudební soutěž Bratislavská lyra.
Petruška Šustrová a její hosté se zamýšlejí nad světovými i domácími událostmi roku 1947. Připomenou i masakr na náměstí Nebeského klidu Thien-an-men v Číně v létě 1989.
I když události roku 1989 máme spojeny především s Prahou, hodně se toho dělo i jinde, například v Brně.
Příběh Vladimíra Hučína z let 1968-1989 působí v Čechách a na Moravě na první pohled nepatřičně: jako by se měl odehrát spíš v jiné době, v jiné zemi.
Události posledního roku pod vládou komunistické strany připomíná měsíc po měsíci publicista Milan Hanuš v repríze dokumentárního pásma z roku 2004.
V Polici u Jemnice, téměř u rakouských hranic, stojí unikátní stavba. Ještě v roce 1989 do ní místní děti chodily cvičit.
Česká republika vstoupila do NATO 12. března 1999. Dnešním pohledem jasná věc navazující na pád komunismu v listopadu 1989. Bylo to ale opravdu tak?
Události května roku 1989 v Československu a také dnes už poněkud zapomenutou Společnost za veselejší současnost připomene v repríze dokumentárního pásma Ivana Denčevová.
Pětadevadesáti let by se dožil generál Radovan Procházka. Politický vězeň 50. let a muž, který po roce 1989 budoval v demokratických poměrech české zpravodajské služby.
Zatímco v Československu se komunisté na jaře roku 1989 stále drželi u moci, maďarská televize pozvala k rozhovoru u nás stále ještě umlčovaného Alexandra Dubčeka.
V Československu nebyla jedna pionýrská organizace, ale hned tři, které se mezi lety 1949 až 1989 snažily řídit volný čas a ovlivňovat myšlení a postoje mladé generace.
Připomínku posledního roku komunistické totality v Československu nabídne repríza dokumentárního pásma Jana Sedmidubského.
I před rokem 1989 byla v Československu nezávislá inteligence, která stála proti komunistickému režimu. Reprezentoval ji například matematik Libor Pátý.