Co vysílal Československý rozhlas v září 1989? A co dnes víme o takzvané „židovské herezi“? Na tyto otázky odpoví reprízy pořadů z cyklu Dokument Plus.
Přelomový rok našich moderních dějin byl doslova nabitý událostmi. Ty nejzajímavější, které se staly v září 1989, vybírá a komentuje Milan Kudrys.
Co vysílal Československý rozhlas v srpnu 1989? A byly Spojené státy americké opravdu „zemí zaslíbenou“? Na tyto otázky odpoví hned dva pořady, které vysíláme v repríze.
Rok 1989 byl přelomovým rokem našich moderních dějin – podobně to bylo i v srpnu 89. Poslechněte si ty nejzajímavější, které vybírá Milan Kudrys.
„Koukám na to očima plnými něhy, s knedlíkem v krku a hroznou trémou,“ řekl Kryl v roce 1989.
„Není nic trapnějšího než žijící klasik,“ řekl Karel Kryl na počátku 90. let. Zaskočený mimořádným zájmem posluchačů na koncertech a při autogramiádách.
„Na Vánoce v Lucerně!“ Křičeli lidé na Karla Kryla, který v říjnu 1989 vystoupil na koncertu nezávislé československé kultury v polské Vratislavi (Wrocławi).
Po velkém úspěchu na přelomu let 1989 a 1990 čekal Karla Kryla rychlý a prudký propad popularity.
Karel Kryl chtěl po svém návratu do rodné země v listopadu 1989 nejen zpívat. Nahlas také mluvil o tom, co se mu nelíbilo. Kritizoval „český samet“ i jeho představitele.
Málokterý seriál rozpoutal po listopadu 1989 tak vášnivé diskuse jako 30 případů majora Zemana. Dílo režiséra Jiřího Sequense slouží jako názorná ukázka propagandy.
Červenec roku 1989 se do našich dějin zapsal především nezapomenutelným projevem nejvyššího představitele komunistů Miloše Jakeše v Červeném Hrádku na Plzeňsku.
Příběhy 20. století jsou věnovány dvěma architektům: Martinu Laštovičkovi a Zdeňku Hirnšalovi. Oba byli studentskými účastníky listopadového převratu v roce 1989.
Čím žilo Československo, Čína, Maďarsko a Polsko přesně před 35 lety, tedy v červnu roku 1989?
Hlavní ceremonií na pláži Omaha ve Francii vyvrcholily včera oslavy 80. výročí vylodění v Normandii. Umíme vyjádřit vděčnost těm, kteří bojovali za naši svobodu?
„Od Štětína na Baltu po Terst na Jadranu se nad Evropou snesla železná opona.“ Tuto větu pronesl ve slavném Fultonském projevu na jaře 1946 Winston Churchill.
Je přelom dubna a května 1945. Němečtí oficíři si balí kufry, kolaboranti rovněž tak. Z východu přichází Rudá armáda, ze západu americká. Protektorát má před sebou pár dní.
Na konci 80. let se v severních Čechách dalo dýchat jen se sebezapřením. Šaptné ovzduší bylo i jinde. V emisích na obyvatele jsme byli na jednom z prvních míst ve světě.
Už (necelých) 35 let nás dělí od roku 1989, který tehdejšímu Československu přinesl zásadní politické a ekonomické změny.