Slavnostní předání děl z internetové aukce

10. červen 2008

V sobotu 7. června 2008 proběhlo v restauraci U zlatého hada slavnostní předání dražených děl z internetové aukce projektu Odhalení, jejíž výtěžek bude použit na ochranu goril nížinných ve Střední Africe.

Český rozhlas společně s aukčním portálem Aukro připravil do aukce 7 uměleckých děl - nabízeli jsme 5 fotografií pražských goril od Khalila Baalbakiho, ilustraci Kijivu s Mojou od Pavla Sivka a malbu Moji od Ivy Hüttnerové, která se stala bezkonkurenčním favoritem celé dražby. Aukce proběhla ve dnech 12.- 22. května 2008. Díky obrovskému zájmu veřejnosti o všechny dražené předměty se nám podařilo získat bezmála 50 000 Kč.

Ředitel ČRo Leonardo a ČRo Online a zároveň autor projektu Odhalení Miroslav Bobek poděkoval autorům za poskytnutá díla i všem zúčastněným za podporu této dobročinné akce a připomněl, jakým způsobem budou získané prostředky využity. Projekt Odhalení samozřejmě pokračuje a chystá další aktivity.


Lucie Bílá, Tereza Šefrnová a Miroslav Bobek

Vyhlášení výsledků dražby se také zúčastnili výtvarníci Iva Hüttnerová a Pavel Sivko, dále Tereza Šefrnová, spoluautorka pohádkových knížek o Moje, a Kateřina Konopásková, ředitelka vydavatelství Českého rozhlasu Radioservis.
Pavel Sivko s přítelkyní

Záštitu nad aukcí převzala zpěvačka Lucie Bílá, která zároveň na slavnostním večeru předávala výtvarná díla úspěšným dražitelům. Iva Hüttnerová se pro malování Moji nechala inspirovat nejen fotografiemi goril, ale s chutí si také přečetla gorilí pohádky a svěřila se, že díky svým malým vnukům je i častou návštěvnicí pražského gorilího pavilonu.

Iva Hüttnerová píše věnování

Ještě jednou děkujeme Vám všem, kteří pomáháte gorilám!

autor: Zuzana Šmejkalová
Spustit audio
Projekt Odhalení