Letošním nepřehlédnutelným tématem byl žralok. Ale my začneme žábou. Hydrobiolog Martin Čech totiž před vysíláním hledal v noci žábu, která utekla z terária.
K čemu tahle ryba potřebuje rohy? Proč může být havýš pro ostatní ryby v akváriu nebezpečný?
Přemyslovce Václava popisují legendy jako velmi vzdělaného panovníka, který se stal obětí úkladné vraždy a vstoupil mezi svaté. Atentát údajně zosnoval jeho bratr Boleslav.
Záchraně českého plemene ovcí valaška se Lumír Kuchařík věnuje už přes 20 let. Spolu se ženou mají malé hospodářství se zhruba 30 ovcemi tohoto původního českého plemene.
Pro skauty je klíčovou osobností, přesto se mu podařilo zůstat stranou široké pozornosti. Poslechněte si rozhovor s ornitologem a spisovatelem Miloslavem Nevrlým.
Kolik tento přízrak z hlubin měří a jak loví? A proč toho o ní moc nevíme?
Chrudim nechá zpracovat evidenci asi 9000 stromů na svém území. Odborníci posoudí jejich stav, informace zanesou do webové aplikace. Přístup k ní bude mít i veřejnost.
V sále jilemnického muzea byla zahájena výstava Jiří Dvořák - fotograf. Není snad mezi současnými českými fotografy autor, který by měl nejvyšší české hory tak prochozené.
Bouře Daniel napáchala v Řecku obrovské škody. Jednomu stádu ovcí se ale díky ní naskytla opravdu výjimečná příležitost. Pochutnaly si totiž na rostlinách marihuany.
Letošní úroda hroznů na Litoměřicku vypadá podle tamních vinařů slibně. Hrozny jsou cukernatější a větší než loni. Některé vinaře ale trápí přemnožená divoká zvěř.
Nový savčí druh v Česku, bělozubku tmavou, zkoumají vědci v těchto dnech v různých oblastech na Chebsku. Drobného hmyzožravce původem z Afriky se podařilo zachytit loni.
Proč štiky vyhledávají speciální místa, když chtějí „na velkou“? A uchylují se někdy ke kanibalismu?
Země už není bezpečným místem pro život, člověk boří další planetární limity. Tvrdí to mezinárodní tým vědců a svou nejnovější studii prohlašuje za budíček pro lidstvo.
Země kontrastů s populací blížící se 1,5 miliardy lidí nedávno slavila úspěšnou misi na Měsíc, stejně tak se ale asi šestina jejích obyvatel potýká s podvýživou.
Neziskové organizaci, která se věnuje ochraně mořského ekosystému, přispěje přes 230.000 korun. Jde o výtěžek charitativního běhu, do něhož se v zahradě zapojilo 1000 lidí.
Děčínská zoo dělá radost návštěvníkům už od roku 1949. Za tu dobu se ale výrazně proměnila. Jaká zvířata tam dnes lidé mohou vidět? O tom si povídáme s Alenou Houškovou.
Také ovocné keře se v teplém počasí chystají na další úrodu. Je to důsledek klimatické změny, která do střední Evropy přinese dvojí úrodu ročně?
Na letišti Václava Havla už 12 let hlídají kvalitu ovzduší včely. Každoročně vyprodukují několik desítek kilogramů medu, který je podle odborných rozborů velmi kvalitní.