Ochrana před možným požárem nebo plány na nadcházející sezónu. To jsou témata, která řešil v národním parku České Švýcarsko ministr životního prostředí Petr Hladík.
Do konce března vydá ústecký krajský úřad novou vyhlášku o záplavových zónách kolem Labe. Podle kritiků omezí nové nařízení život lidí kolem největší české řeky.
„Předpověď počasí na následující den má v současnosti úspěšnost už přes 90 procent. Pro srovnání – v 80. letech to bylo kolem 75 procent. Takže v tom je výrazný posun.“
Zamíříme do Krkonoš a budeme si prohlížet jejich nedávnou historii díky fotografiím, které po svém tátovi zdědil horolezec Valerián Spusta mladší.
Zemědělci v Bohušovicích nad Ohří letos omezí pěstování hrachu a špenátu. Jejich hlavní odběratel totiž plánuje uzavření svého závodu na mraženou zeleninu.
Pracovníci Povodí Moravy na Bojkovicku ve velkém kácí jasany ztepilé v okolí řeky Olšavy. Stromy jsou napadené houbovitým onemocněním a postupně odumírají.
Většina lidí při pohledu na tohoto živočicha pronese fuj. Možná tak trochu nevábně vypadající zvířátko je ale unikátní a stojí za pozornost. Řeč je o rypoši lysém.
Vědci nedávno ohlásili nález vzácného exempláře, který našli na pláži v Řecku. Domnívali se, že se jedná o druh žraloka šotka, ale dost možná se jednalo o plastovou hračku.
Na stovkách míst v republice uklízeli o víkendu dobrovolníci odpadky z přírody. Jarní akci s názvem Ukliďme svět pořádá už třicátým rokem Český svaz ochránců přírody.
I když většina lidí možná divoké prase v přírodě nikdy neviděla, tahle zvířata opravdu existují. Divočáci o tom dokáží přesvědčit majitele pozemků po celém kraji.
Francouzskou společenskou debatu už několik měsíců okupuje připravovaná důchodová reforma. Za ní se ale pomalu line další dlouhodobý problém – je jím nedostatek vody.
Každý živý tvor na planetě se nějakou formou pohybuje a některé zvířecí pohyby jsou dost zvláštní a člověku se mohou jevit jako šílené.
Angličani ji nazývají „bushbaby“ a to proto, že má Komba ušatá plačtivý výraz a opravdu by se mohlo zdát, že někde brečí opuštěné dítě.
Bobr byl ještě pro generaci našich prarodičů zvířetem, o kterém věděli jen z knih. Jeho návrat byl úspěšný a dnes jej například na Zábřežsku.
Javory v okolí Bíliny napadá takzvaná sazná nemoc.
Z globálního hlediska patříme k zemím žijícím ve vodním blahobytu. Proto si většina lidí ani nevšimla, že je 22. března Světový den vody.
Hostem pořadu Svět zvířat je Petra Padalíková, hlavní zooložka ústecké zoologické zahrady. Povídáme si s ní o nových mláďatech, která mohou návštěvníci zoo vidět.
Víc než polovina afrických nosorožců žije na soukromých pozemcích. Nákladná ochrana před pytláky vede vědce k doporučení, aby vlády farmáře v ochranářském úsilí podpořily.