Zoo Praha podepsala smlouvu se společností Metrostav DIZ s. r. o. na výstavbu expozičního celku Arktida, a to za významně nižší cenu.
Zelené střechy se v posledních letech oslavují jako atraktivní prvek moderní architektury. Jedná se o mnoha lety osvědčený způsob, jak zkvalitnit nejen mikroklima...
Jak se fotosyntéza může využívat v boji proti změnám klimatu? A kolik existuje druhů fotosyntézy? Odpovědi nabízí interaktivní výstava v Národním zemědělském muzeu v Praze.
O kterých zvířatech pojednává nový dokument Hunted hunters? Proč byly velryby v historii téměř vyhubeny? A proč s nimi dnes soupeříme?
Navštívili jsme Janu Henychovou, závodnici se psím spřežením, která jako jediná Češka absolvovala nejtěžší mnohasetkilometrové závody.
Skepse z dřívějších let je pryč a převládá údiv nad tím, že příroda je schopna zacelit jakékoliv lidské rány. „Nazval bych to chvála lenosti,“ říká Jiří Nohel.
Teplická botanická zahrada představuje ptactvo z širokého okolí. Návštěvníci se dozvědí, kdo všechno do zahrady létá a další zajímavosti z ptačí říše.
Pouštní kočky, fascinující tvorové přizpůsobení životu v extrémních podmínkách, se v brzké době dočkají nového venkovního výběhu v jihlavské zoologické zahradě.
Jeskyně Na Pomezí patří ke dvěma jeskynním systémům na Jesenicku, které mohou spatřit běžní návštěvníci. Správní budovu a vstup do nich najdeme přímo u silnice,...
Ornitologové od pátku až do neděle sčítají ptáky na krmítkách. Se sčítáním jim v rámci projektu Ptačí hodinka každoročně pomáhají desítky tisíc lidí.
Může se z Bečvy stát český symbol obnovy přírodního charakteru řek v boji se změnou klimatu i povodněmi? Dozvíte se v druhé epizodě podcastu Hlasy proměny II.
Jezero Poděbrady se nachází na Olomoucku, nedaleko obce Horka nad Moravou. Je oblíbenou rekreační oblastí, která vznikla rekultivací bývalých štěrkopískových lomů.
Žijeme v jiném podnebí, než jaké znali naši rodiče. Zpráva vědců z evropské klimatické služby Copernicus potvrzuje, že rok 2024 byl globálně nejteplejší v historii měření.
Ptačí hodinka má čím dál tím víc zájemců. Poslední roky se účastní přes tisíc lidí, říká Libor Schröpfer, předseda Západočeské pobočky České společnosti ornitologické.
Veterinární a chovatelskou poradnu pro vás otevíráme s veterinárním lékařem nebo odborníkem na chov domácích zvířat.
Kde v přírodě se tento had přirozeně vyskytuje? Čím je výjimečný? A kdy ho vědci objevili?
Jaký je rozdíl mezi vermikompostováním a klasickým kompostem? „Vermikompostování je přírodní proces za pomoci žížal a tento kompost je daleko kvalitnější,“ říká Aleš Hanč.
Nové poznatky o sovách, nejtajemnějších ptácích světa, shrnula ve své nové knize Jennifer Ackermanová, americká autorka hned několika „ptačích bestsellerů“.