CHKO Šumava vznikla před 60 lety. Splnil se sen mnoha nadšenců. Začala aktivní ochrana vzácné přírody. Ale jak, když většina pohoří byla pod ostrým dohledem pohraničníků?
Profesor Henry Briceno tvrdí, že když přijde dvakrát ročně na Floridu takzvaný královský příliv, jsou města jako Miami nebo Miami Beach zaplavovaná.
Jak vypadá život mezi dravci? Který z nich je nejrychlejší a kdy je nejlepší je začít cvičit? Zdeněk Kupka si do Setkání u mikrofonu pozval sokolníka Milana Straku.
Jedny z prvních zvířat, která můžete při příchodu do ZOO Jihlava vidět, jsou surikaty. Zároveň patří k největším oblíbencům mezi návštěvníky.
Jak jí změnil život jeden výlet do Krkonoš? Lezou její děti po stromech? Jak se organizaci Sázíme stromy podařilo během deseti let vysázet víc než 22 000 stromů?
Jak vypadají novodobí sedláci a jak se liší od těch, které si pamatujete z filmů a kteří hospodařili na našem území před sto lety?
„Právo chovat psy a kočky měl u nás prakticky kdokoliv. A pokud dodržoval naprosto elementární pravidla, mohl tak činit neomezeně,“ popisuje Zuzana Rennerová.
Loni se ve světě vynaložilo na přechod na čistou energii 1,1 bilionu dolarů (cca 24,1 bilionu korun). To je stejná částka, jaká byla investována do těžby fosilních paliv.
V Zámecké zahradě v Teplicích letos padne zhruba 100 stromů. Usychající a nemocné stromy v rozlehlém parku město nechává postupně kácet, další dřeviny odborníci ošetřují.
Ke sledování ptactva, ale i zvěře v okolí, zve nová pozorovatelna u Příseky na Jihlavsku. I v těchto dnech tam v závětří s termoskou čaje můžete zajít zvířata pozorovat.
Marcela Klemensová se v ekologické organizaci Arnika věnuje ochraně stromů. Organizuje i anketu Alej roku, která upozorňuje na stará i právě vysazená stromořadí v krajině.
V Botanické zahradě Teplice se pustili do úprav v xerickém skleníku s pouštní vegetací. Zahradníci ve svažitých záhonech vyměňují kameny a vyčerpanou zeminu.
Zoologická zahrada v Ústí nad Labem přišla o jedno mládě geparda štíhlého. Informovala o tom na sociální síti.
Správa národního parku České Švýcarsko už nastínila, jak bude vypadat turistická sezona. Nebude možné otevřít Edmundovu soutěsku ani Gabrielinu stezku na Pravčickou bránu.
„Člověk dělá po tisíciletí tu velkou chybu, že sám sebe vyčleňuje ze zvířecího světa,“ míní ornitolog Vladimír Šoltys.
Ambiciózní cíle si stanovili účastníci konference OSN v Montrealu o biologické rozmanitosti. Do roku 2030 chtějí ochránit 30 % pevniny a moří. O jak reálné vize jde?
Město Pardubice otevře debatu o nahrazení městského ohňostroje jinou zábavní formou. Nabízí se videomapping nebo světelná show.
Čím je tenhle orgán umístěný uvnitř tlamičky zvláštní? A která další zvířata ho mají?