Veterinární a chovatelskou poradnu pro vás otevíráme s veterinárním lékařem nebo odborníkem na chov domácích zvířat.
Sbírky Regionálního muzea v Teplicích obohatily minerály ze Španělska. Trojice zaměstnanců muzea je přivezla z výpravy, na kterou se vydala loni koncem jara.
Včelí bodnutí může nejen způsobit značnou bolest, ale někdy dokáže potrápit i mnohem vážněji. Není divu. V žihadle se totiž skrývá silná chemická zbraň.
V evropských městech funguje zhruba 400 automatizovaných veřejných půjčoven jízdních kol. Lidé je můžou využívat v metropolích, jako jsou Londýn, Paříž, Barcelona...
Přechod na převážně rostlinnou stravu by mohl každý rok zachránit až 15 milionů životů a zároveň snížit emise ze zemědělství asi o 15 procent.
Jaro je za dveřmi a jarní cibuloviny už odstartovaly každoroční přehlídku barev a vůní. Jak se o ně postarat po odkvětu?
Jeleni i srnci se před začátkem jara zbavují paroží. Hned potom jim začíná růst nové, které je obalené takzvaným lýčím. Jde o docela složitý proces ovlivněný mnoha faktory.
Draci se obvykle vyskytují jen v pohádkách, jednoho ale najdete i v zoologickém oddělení Městského muzea Čáslav.
Teď zamíříme do Krkonoš, kde se zabydleli vlci. Podle posledních zpráv jich na území Krkonošského národního parku žije asi 10 a hory mají rozdělené na 2 až 3 teritoria.
Benešov nad Ploučnicí na Děčínsku vydal na svých oficiálních stránkách varování pro majitele psů. V tamní honitbě byl totiž potvrzen výskyt Aujezskyho choroby.
Splněný sen a zároveň tip na krásný výlet. To je Zoopark Na Hrádečku. Společnost vám tam budou dělat velké kočky, opice, velbloudi a hyeny. Moderuje Veronika Hájková.
Tohle se stává každému, kdo trochu cestoval. Tak trochu si přivlastníte svět, každé místo, které jste navštívili, si zapamatujete takové, jaké bylo, když jste tam byli vy.
„Pro zvěř je ve městě hlavním lákadlem potrava. Je snadno dostupná, takže se jedná o zdroje, kterým některé druhy nemohou odolat,“ říká lesník Jakub Drimaj.
S prvními teplými dny se probouzí nejen květiny a ptáci, ale i drobní živočichové. Podle zoologa Pavla Bezděčky stačí se v přírodě na chvíli zastavit.
Předcházení vzniku odpadů je totiž, podle hierarchie nakládání s odpady, prvním a nejlevnějším krokem k ochraně životního prostředí.
Pohled na zakalenou vodu v rybnících a nádržích je nepříjemný pro všechny. Nedávné zprávy o výskytu sinic na zamrzlé hladině Lipna vyvolaly opět diskuze o kvalitě vody.
V národním parku České Švýcarsko začala sezona hnízdění. Správa parku chrání místa, kde se usazují vzácné druhy ptáků. Jedná se o sokoly stěhovavé, čápy černé a výry velké.
Rybník Žabakor vznikl v 16. století za účelem chovu ryb. A Žabakor je také název přírodní rezervace s ornitologickou pozorovatelnou.