Pierre Alexandre Tremblay

Kanadský skladatel, hráč na baskytaru a elektronické hudební nástroje, solista i člen různých hudebních uskupení v Paříži (ars circa musicae), de type inconnu (Montréal), Splice. Loop Collective (London). Jeho hudbu lze najít v katalogu vydavatelství vydávatelství empreintes DIGITALes a Ora.

Formálně studoval kompozici (Michel Tétreault, Marcelle Deschênes, Jonty Harrison), basovou kytaru (Jean-Guy Larin, Sylvain Bolduc, Michel Donato) a analýzu (Michel Longtin, Stéphane Roy), stejně jako studiovou techniku (Francis Dhomont, Robert Normandeau, Jean Piché)

V současné době je profesorem kompozice a improvizace na University of Huddersfield ve Velké Británii, kde je rovněž vedoucím Elektronického hudebního studia. Před svým přesídlením do Anglie byl aktivní jako producent v oblasti populární hudby, hráč na baskytaru, autor hudby k videím a kodér.

Rád tráví čas se svou rodinou, pije čaj oolong, hltá encyklopedie, čte prózu a chodí na dlouhé procházky. Jako zakládací člen "no-tv collective" není majitelem funkční televize.

(zdroj: electrocd.com)

Sledujte nás

Další osobnosti