Velikonoční vysílání stanic Českého rozhlasu nabídne posluchačům pestrý program. Napříč stanicemi budou znít hudební speciály, hry a četby nebo velkolepá klasika. O zábavu se postarají zajímavé osobnosti, které v rozhovorech prozradí, jak tráví Velikonoce, ale také pošlou vzkaz zdravotníkům.

Silné příběhy, poutavé osudy i zábava – to jsou Velikonoce na Dvojce! Tajuplnou atmosféru přináší dramatizace románu Bratři Lví srdce s Věrou Galatíkovou a Radoslavem Brzobohatým. Premiéra pohádky Václava Čtvrtka Co se stalo, než šel Joska vrátky vás zavede mezi mstivé lesní žínky. Martin Písařík, Jiří Lábus a další excelují v bláznivé kolednické lovestory Hody hody, Bedřichu! Hereckým velikánům Jiřině Jiráskové a Vlastovi Burianovi složí Aleš Háma Poklonu ve svátečních speciálech. 

Velkolepou klasiku nabídne Vltava. Rok na vsi bratrů Mrštíků v dramatizaci Miroslava Krobota představí celou plejádu hereckých osobností, jako jsou Gabriela Vránová, Ladislav Mrkvička, Miroslav Donutil a desítky dalších. O následcích Božího zázraku v rodině zapřisáhlého agnostika vypráví Graham Green v napínavé detektivce Skleník. Nedělní odpoledne bude patřit Babičce Boženy Němcové s Jarmilou Kurandovou v titulní roli a Velikonoční pondělí bude ve znamení brněnské inscenace Komedie o umučení z pera Jana Kopeckého. V podání Lucemburských filharmoniků si vychutnáte Rossiniho dílo Stabat Mater a Schubertovu Osmou symfonii. 

Posluchači regionálních stanic se mohou těšit na sérii rozhovorů Velikonoce se Sestřičkami. Herci a herečky prozrazují moderátorovi Patriku Rozehnalovi zajímavosti ze zákulisí oblíbeného seriálu, ale i to, jak prožívají Velikonoce. Společně s Českou asociací sester v každém dílu představujeme příběh jedné skutečné zdravotní sestřičky a posluchači se dozví, co jim vzkázaly jejich seriálové kolegyně. Velikonočním tradicím se bude věnovat také Iva Hüttnerová v Domácím štěstí.

Radio Wave nabídne 1. dubna v proudovém vysílání On Air rozhovor s univerzitním kaplanem Vladimírem Slámečkou. Boží hod velikonoční zase nabídne pořad Hergot! s režisérem Igorem Chaunem.

Nejmenší posluchači si užijí soutěžní bláznivé Velikonoce na Rádiu Junior. Každý den až do pondělí 5. dubna se ráno a v odpolední repríze objeví ve vysílání jeden úkol související s velikonočními tradicemi v Česku i v zahraničí. Úkolem dětí je vyluštit slova a získat tak indicie k namalování obrázku.

Výběr ze svátečních pořadů

Stránky

Sváteční program stanic