Velikonoční vysílání stanic Českého rozhlasu nabízí posluchačům pestrý program. Napříč stanicemi budou znít hudební speciály, hry a četby nebo velkolepá klasika. Témata k zamyšlení i zábavu pro chvíle oddechu nabízí rozhovory se zajímavými osobnostmi.

Mezi svátečními hosty Radiožurnálu nepřehlédněte páteční rozhovor Lucie Výborné s neratovským farářem Josefem Suchárem, nedělní rady nutriční terapeutky Soni Vojtíškové ohledně přejídání v době svátků nebo pondělních Dvacet minut o české charitativní a humanitární pomoci s ředitelkou Nadačního fondu Českého rozhlasu Gabrielou Drastichovou. O víkendu přinese Radiožurnál výsledky průzkumu, který zjišťoval, jak Češi vnímají Velikonoce, jaké drží zvyky a tradice a jakou důležitost svátkům přikládají. Chybět nemůže ani mapa krajů, na které si můžete vybrat výlet během celého prodlouženého víkendu.

Na Dvojce si poslechněte vyprávění o výjimečném a šťastném životě Jeana-Paula Belmonda v podání Ivana Řezáče, pusťte si skvěle obsazené hry Amadeus (Martin Finger, Marek Lambora) a Linka důvěry (Dana Medřická) nebo třeba Poklonu Felixi Holzmannovi a Heleně Růžičkové. Připravili jsme pro vás Sváteční Kolotoč a rozhovory s inspirativními hosty. Ale pozor: některé zajímavé pořady bohužel nemůžeme na webu zpřístupnit ke zpětnému poslechu.

Vltava nabízí ke svátečnímu poslechu Haydnovo slavné oratorium Stabat Mater, Bachovy pašije nebo Polední koncerty věnované svátkům jara a Kristovu zmrtvýchvstání. Příznice mluveného slova potěší židovské povídky Jaroslava Achaba Haidlera, román Jaroslava Havlíčka Petrolejové lampy nebo premiéra Shakespearovy komedie Marná lásky snaha s Ondřejem Brouskem, Petrou Špalkovou a Viktorem Preissem v brilantním překladu Martina Hilského. Sváteční Vizitky přinesou rozhovory s vzácnými hosty: scénografkou Evou Jiříkovskou, herečkou Zuzanou Krónerovou, spisovatelkou Jolantou Trojak a básníkem Ivo Huclem.

D-dur bude v sobotu i v neděli dopoledne na návštěvě u Anny Pokorné, mladé evangelické farářky se silným hudebním zázemím. Hudbu vybírá a komentuje pro jarní, ale ještě víc pro velikonoční dny.

Hostem Osobnosti Plus na Velký pátek je kněz Pavel Pola. V debatě Vertikály si její hosté budou povídat o tom, jak se oblékal Kristus a co by nosil dnes. Na Boží hod velikonoční si s etnologem Martinem Šimšou můžete připomenout, jak trávili období půstu a Velikonoc naši předci. A pořad Archiv Plus se podívá na Velikonoce socialistické.

Rádio Junior připravilo pro děti speciální ranní vysílání a samozřejmě i spoustu pěkných pohádek. Sváteční vydání Klubu Rádia Junior probere velikonoční NEJ rekordy i velikonoční zážitky dětí z Dismanova rozhlasového dětského souboru. Nálada svátků pronikne do sobotní hitparády i do Zvídavce Evy Sinkovičové o vejcích, čokoládě a Velikonočních ostrovech.

K poslechu pro sváteční dny

Výběr ze svátečních pořadů

Stránky

Sváteční program stanic