UDÁLOST

Vánoce s Českým rozhlasem

Stanice Českého rozhlasu připravily pestrý vánoční a silvestrovský program. Pohádky, premiérové hry a audioknihy, dokumenty, speciální živé vysílání i rekapitulace roku 2018. Vybrali jsme pro vás to nejzajímavější, co by vám nemělo uniknout.

Podívejte se, co zůstává na webu k poslechu i po Vánocích a co se připravuje na Silvestra. Ke stromečku můžete pozvat i Karla Čapka.

Tipy přímo z vaší stanice:

Radiožurnál

  • 31. 12. – výběr z nejlepších hostů Lucie Výborné
  • 31. 12. – 20:00 Silvestrovský Radiožurnál s Janem Pokorným

Dvojka

Vltava

Plus

Regionální stanice

  • 31. 12. – 10:00 silvestrovské Pochoutky s moderátory zábavných soutěží. Hosté: Jan Rosák, Petr Vondráček a Pavel Zedníček
  • 31. 12. – 21:00 silvestrovská Humoriáda s Patrikem Rozehnalem. Hosté: Petra Černocká, Petr Jablonský, Jitka Němcová, Pavel Nový, Jiří Krampol, Uršula Kluková, Naďa Konvalinková, Jan Přeučil a Tomáš Töpfer

Radio Wave

Rádio Junior

  • pohádky každý sváteční den
  • silvestrovská soutěž s Nikolou Teslou

D-dur

  • Silvestrovský výběr úsměvných skladbiček slavných komponistů vyústí v Offenbachovu operetu Bandité, dirigovanou Johnem Eliotem Gardinerem.

Rozhlasová nadílka z Čapkova díla

Od smrti Karla Čapka uběhne letos 80 let a tak se s jeho odkazem setkáte na všech stanicích. Čapkovské Vánoce chystá Vltava. Na Dvojce připomněla spisovatele na Štědrý večer rozhlasová hra Lásky hra osudná a o den později dokument Ondřeje Kepky.

Nepřetržitý poslech Čapkových her najdete na Rádiu Retro. V programu najdete hry Bílá nemoc, Válka s mloky, R.U.R., Továrna na absolutno, Věc Makropulos a mnoho dalších textů a dramat v podání nejlepších herců 30. až 90. let. Vedle čítankových titulů uslyšíte také reportáže z vinohradské dvojvily bratří Čapků nebo záznam z Čapkova pohřbu, kde mluví Ferdinand Peroutka a Eduard Bass.

Rádio Retro (Život podle Karla Čapka) - vizuál

Do nového roku se zajímavými hosty

Silvestrovské vysílání Dvojky prošpikují unikátní vystřižené scénky, které jste ještě neslyšeli. Dopoledne můžete strávit s česko-slovenskými dvojicemi: hosty budou Július Satinský s Miroslavem Horníčkem, Bolek Polívka s Milanem Markovičem nebo Tomáš Sláma s Marianem Labudou.

Silvestr 2018 s pořady mírného pokroku v mezích zákona

horkovzdušné balóny (ilustrační snímek)

Tento rok se vrátíme k předešlým silvestrům a vybereme z nich ty nejlepší programy. Kritériem výběru je míra posluchačského zájmu v průběhu minulých let o jednotlivá „čísla“ silvestrovských férií.

Silvestrovským večerem vás až do Nového roku provede Radiožurnál s moderátorem Janem Pokorným. Speciální proud začíná ve 20:00.

A zcela výjimečně mohou až do půlnoci vydržet i malí posluchači. Každá z tváří Rádia Junior si připravila veselou půlhodinu. Na programu bude neobvyklé vydání Crazyhitparády, výzva Jirky Kohouta snowboardistce Evě Samkové, Silvestr s Petrem Vackem a Magdou Reifovou, pohled do rozhlasového zákulisí nebo soutěž. Chybět nebude ani Silvestr s Vendou a Fráňou.

1. ledna pak na Dvojce otevře Jak to vidí psychiatr s hřejivým humorem Radkin Honzák. Slavným hostem naváže hned od 11 hodin Plus – do vysílání přijde Štefan Margita.

Přejeme vám krásné prožití svátků a ten nejlepší začátek roku 2019!

Nejnovější články

Stránky