Projekt Odhalení v mobilních telefonech

23. září 2010

V době, kdy všichni masivně používáme různé služby operátorů, jako je např. posílání multimediálních zpráv MMS, je již běžné se přes mobilní telefony připojovat k internetu a prohlížet si webové stránky. Většina velkých portálů nabízí upravené stránky pro různá přenosná zařízení s ohledem na malé displeje a různá omezení datových přenosů.

I projekt Odhalení si můžete prohlížet na svých mobilních telefonech. Máte možnost si prohlížet klasické webové stránky, které denně navštěvujete ze svých počítačů na adrese www.rozhlas.cz/odhaleni.

Bohužel např. živé vysílání z pavilonu nebo záznamy magazínů nejdou v mobilních telefonech přehrát, protože nasazené technologie pro přímé přenosy zatím nemají výraznou podporu u výrobců anebo je relativně obtížné potřebné programy stáhnout a nainstalovat do vašeho telefonu. Většinou se také jedná o komerční software v hodnotě několika stovek korun. Také stránky připravované pro monitory vašich počítačů nejsou úplně přehledné na malém displeji mobilního telefonu a jejich natažení trvá dlouhou dobu.

Proto jsme připravili pro fanoušky projektu Odhalení speciální stránku www.rozhlas.cz/pda/odhaleni, kde najdete v jednoduché grafické formě aktuální články a především vybraná videa (v tuto chvíli pohádky), která jsou speciálně upravená pro mobilní telefony. Pokud používáte telefony přibližně 1 rok staré, které mají podporu videoformátu 3gp, a máte povolený přístup na internet, můžete se podívat na gorily klidně i někde na cestách.

Upozornění: Přehrání videosouborů na mobilním telefonu je datově velmi náročné. Pokud nemáte aktivovaný tarif pro neomezený přenos dat, může cena za shlédnutí jednoho videa přesáhnout 100 Kč. Peníze platíte i za běžné prohlížení stránek a je dobré si zjistit podmínky u vašeho mobilního operátora. Nejlepší bude, když si stránky a videa nejdříve prohlídnete ze svého počítače tím, že si zadáte již zmíněnou adresu www.rozhlas.cz/pda/odhaleni.

Pro sledování zde umístěných videosouborů můžete použít např. program VLC (klikněte zde pro stažení programu VLC).

Nutné vybavení mobilních telefonů
Přenos dat: GPRS/EDGE
Multimédia: podpora formátu 3gp
Digitální služby: webový prohlížeč xHTML s podporou TCP/IP
Paměť: paměťová karta pro uložení stažených dat

Spustit audio
Projekt Odhalení