Problémy s přenosem (pondělí 29. června 1998)

29. červen 1998

Věru napínavé ráno. Zatímco já dřepím v Rozhlase -jako ostatně každé pondělí- Franta Pojer a Honza Petrů operují v Brdech.

Už včera večer se potvrdilo, že závada je v analogové části přenosu. Dnes zhruba v sedm jsem po telefonu mluvil s Frantou: do H. nešel žádný signál a poprvé jsme nahlas vyslovili myšlenku, že kameru mohl někdo ukrást. V půl osmé mi Franta oznámil, že signál nejde ani k retranslaci; psychóza vzrostla natolik, že krádež kamery vypadala jako nejlepších ze špatných možností. Teď, v osm, už jsou kluci pod hnízdem.

Kamera je na svém místě a Honza vytahuje měřáky. Když to dobře půjde, rozběhne se přenos během hodiny. Když hůř, tak večer. A když úplně špatně, třeba až za několik dní...

Do přenosového okénka dá zatím Ivo záznam z minulých dnů.

Znovu pondělí 29. června 1998

Přibližně v devět hodin už přenos od hnízda k retranslaci fungoval (problém byl v soumrakovém spínači), vzápětí se ovšem ukázalo, že další chyba je v retranslaci. Při bouřce toho bezpochyby vyhořelo víc, než jen soumrakový spínač u kamery. Při troše štěstí by závada mohla být odstraněna v pozdním odpoledni; Ivo Hulínský prozatím nasadil záznam.

autor: Miroslav Bobek
Spustit audio