Dominantní alergeny: jasan, olše, topol, vrba, jilm, cypřišovité
Taťána Míková považuje za chybu, že se v Česku klimatickou změnou dlouho hlavně strašilo, místo aby se investovalo do nových řešení.
Okousané větve nebo hráze. To jsou jen některé ze známek bobří aktivity, v hlavním městě těchto hlodavců každý rok přibývá.
Moderní civilizace hubí tmu. A narušuje tím svůj cirkadiánní rytmus. „Ten, který řídí světlo ve dne a tmu v noci. Vždycky to tak bylo. My jsme ale tmu zničili,“ tvrdí.
Pardubice už nebudou pořádat ohňostroj při městských slavnostech. Místo něj bude jiná show, například laserová, nejvhodnější variantu radnice hledá.
V půdě i podzemních vodách jsou chemikálie z předchozí výroby, které ohrožují okolí studny a řeku Nisu. Co se bude s areálem dít, zjišťovala redaktorka Jana Pavlíčková.
Správci lesů u Budyně nad Ohří musí vykácet tisíce jasanů. Stromy jsou napadené nekrózou. Kvůli ní stromy usychají, stávají se nestabilními a mohou se snadno vyvrátit.
V Litoměřicích mohou lidé žádat o dotaci na zachytávání dešťové vody. Město pro tento dotační program z rozpočtu vyčlenilo 300 000 korun.
Tamarín žlutoruký patří mezi malé drápkaté opičky vážící maximálně půl kila. Běžně žijí v Jižní Americe v okolí Amazonky, ale můžete se na ně jít podívat i do plzeňské zoo.
Oteplení planety o 1,5 až 2 stupně Celsia lze zabránit odbouráním produkce skleníkových plynů. Jaká je pravděpodobnost, že se to lidstvu podaří?
Nově popsaná květina se velmi podobá příbuznému druhu orchideje zvanému Spiranthes australis, který běžně roste v japonských parcích a zahradách.
20. březen je Světovým dnem žab. Po celém světě se konají akce s cílem chránit tyto obojživelníky a upozornit na jejich ohrožení. Je tomu tak i v Krkonoších.
Na jednom dvorku u chalupy na Pelhřimovsku stojí voliéra, ve které si prozpěvují desítky různých papoušků. Stará se o ně Jana Hanková.
Každé jaro se nejen v Krkonoších objevují podél silnic nízké plastové plůtky, které hlásí: nastal čas žabího tahu!
To, že v roce 1963 vznikla CHKO Šumava, na hranicích se západem, na území, které bylo pod kontrolou armády, se dá považovat za zázrak. Ale turisté sem rádi jezdili.
Jaké dopady má klimatická změna na ledovce a jak jejich ubývání dále ovlivňuje další regiony? Hostem Leonarda Plus je polární ekoložka Marie Šabacká.
Ropucha obrovská běžně dorůstá velikosti kolem 15 až 20 centimetrů. Ta největší zvířata mohou dorůst až dvojnásobné velikosti.
V úterý 21. března si připomínáme Mezinárodní den lesů, a proto jsme zase vyrazili mimo studio Českého rozhlasu, a to do krkonošského lesa.