Pořad plný rad a informací, které vám jistě přijdou vhod. Psi, kočky, ptáci, rybičky i zvířata užitková a exotická. Dotazy voláte přímo do vysílání na telefon 221 555 444.
„Chceme přistoupit k další etapě vedle Gobi, ten prostor bude věnován divokým velbloudům. Doufám, že domácí dvouhrbé nahradíme vzácnými divokými,“ přibližuje ředitel zoo.
Pardubice pozastavily kastrační program toulavých koček. Město chtělo odchyty spustit už na jaře, jenže právě v tomto období mívá většina koček koťata.
Věrnost, rozmnožování, námluvy i náhradní rodičovství – i ptáci prožívají své jaro lásky velmi barvitě.
Chladné noci a hrozba přízemních mrazíků děsí pěstitele. Ohrožené jsou rozkvetlé jahody i ovocné stromy. Někteří zahrádkáři a pěstitelé zakrývají úrodu textilií.
Rostliny Českého středohoří představuje ve své nové expozici Botanická zahrada Teplice. Jsou to zejména teplomilné druhy a stepní porosty jižní části středohoří.
Krušnohorská Flájská obora se na pět dní otevře návštěvníkům. Informují o tom Lesy České republiky.
Geopark Český ráj podle kontrolorů spolupracuje s institucemi, které prodávají drahé kameny nejasného původu.
Nejhorší zimu za posledních 12 let mají za sebou čeští včelaři. Data potvrzují třeba i včelaři na Benešovsku, které překvapilo, že včely hynuly jen v některých lokalitách.
Energetická transformace je nezvratný trend, Česko stojí v tomto směru opodál. Proč si rádi vyprávíme o problémech obnovitelných zdrojů a jak funguje termojaderná fúze?
Děčínská zoo přivítala nový přírůstek. Je jím 11letá samice medvěda kamčatského jménem Irina. Do Děčína přicestovala 6. května v přepravním boxu z brněnské zoo.
Obec Prosetín na Chrudimsku chce udělat z vody, která vytéká z místního lomu a ohrožuje okolní zástavbu, přínos pro obec a využívat ji pro závlahu hřiště.
U jezera Milada na Ústecku by mohla v budoucnu pobíhat zvířata ze zoologické zahrady. Počítá s tím plán Ústí nad Labem a kraje, který obě rady projednají na konci května.
Z pardubického přírodního parku Červeňák zmizely desítky vzrostlých stromů. Zhruba půl kilometru dlouhý pás zeleně musel ustoupit stavbě obchvatu města.
Psí jednotka České společnosti ornitologické teď pomáhá v národním parku České Švýcarsko s odhalováním pytláctví. Umí odhalit i otravu nervovým jedem karbofuranem.
V sobotu odpoledne zasahovala Horská služba v Krušných horách u dvou německých turistů zasažených bleskem. Událost se odehrála v lokalitě mezi Tisou a Rájcem.
Tito věkovití velikáni nejsou jen ozdobou horské krajiny, odborný průzkum prokázal, že mají důležitý význam i jako domov mnoha vzácných živočichů.