Ústí nad Labem navýšilo odměnu za odlov divokých prasat. Ve městě se vyskytují stále častěji. Myslivecké spolky dostanou za jedno ulovené prase nově 2000 korun.
Dlouhodobé sucho komplikuje městům péči o nově vysazené stromy. Radnice v Ústeckém kraji většinou v boji proti suchu využívají samozavlažovací vaky nebo dřevní štěpku.
Soustava poldrů a kilometrová stoka. Tak mají vypadat rozsáhlá protipovodňová opatření v Chrudimi. Radnice teď chce na náročnou a drahou stavbu získat povolení.
V líhni Zoo Praha si teď každý den chovatelé navlékají speciální rukavici. Mimořádně věrným maňáskem, který imituje hlavu dospělého, krmí mládě kondora menšího.
Na ostrůvku uprostřed rybníka v Brdatkách u Berouna stojí stoletá vrba bílá. Pamatuje taneční zábavy, branná cvičení, motokrosové závody i dirigenta Václava Talicha.
Na Labskou louku v Krkonoších zamířili lidé se sekačkami a křovinořezy. Trávu ale likvidují jen na vybraných místech.
Vínečko a idyla jak na Jadranu, tak se na první pohled jeví Pálava. Do bohaté struktury biotopů vstupuje vinařství a turismus. Jak vidí tuhle krajinu ochránce přírody?
Záchranné stanice v Česku přijaly od začátku roku dosud nejméně zbytečně zachráněných zvířat. Podle Českého svazu ochránců přírody šlo přibližně o 800 zajíců a 250 srnců.
Microsoft podepsal smlouvu s americkou firmou Vaulted Deep, která má během 12 let odstranit téměř 5 milionů tun oxidu uhličitého z atmosféry.
Populace nutrie říční strmě narůstá a škodí v celé Evropě. Města a obce proto přistupují k různým opatřením.
Jaké rostliny pěstují a zkoumají v Centru léčivých rostlin na Kraví hoře? A v čem tkví nástrahy obyčejných potravin? O tom mluví v rozhovoru Lea Jedonková.
Ptákům se lidé věnují od nepaměti, je to nejprozkoumanější druh zvířat. Ptačí zpěv vzbuzuje v každém něco jiného, když si ho všímáme, má pozitivní vliv na duševní zdraví.
Kolik želviček už organizace Chráníme mořské želvy zachránila? Co želvám v dnešní době nejvíce ubližuje?
Části Chraněné krajinné oblasti Český kras i letos brázdí stáda ovcí nebo koz. Zemědělci je ale nevyvádějí jen na obvyklou pastvu.
Kdysi tam bývala tůň plná ryb, ke které chodili místní rádi na procházky a v zimě zase bruslit. Po melioraci ale mokřad v Žižíně postupně vyschnul.
V Zoo v Ústí nad Labem se vylíhlo ptáče zoborožce vrásčitého. Mluvčí zoo Veronika Schranková informovala, že za poslední rok se to podařilo jen ve dvou zahradách na světě.
Návštěvníci v zoologické zahradě by měli být ohleduplní. Víc zvířat uvidí lidé, kteří do zoo přijdou ráno a budou se chovat tiše.