Přestože příroda se teprve probouzí, jsou tyto dny už začátkem sezony pro všechny zahrádkáře.
Nádherné záběry beskydských Pusteven a Radhoště natočil fotograf a kameraman Jiří Baran. Snímky doprovází originální hudba ostravského rodáka Adama Uličného.
Záchranáři zjistili, že díky majonéze mohou zachránit ohrožené mořské želvy, které by se jinak udusily kvůli dehtu z ropné skvrny.
Manželé Krajíčkovi z Bílku u Chotěboře založili ovocný sad s téměř stovkou ovocných stromů a jedlých keřů před deseti lety.
Projít se a přitom posbírat smetí. Tak přesně tuhle kombinaci teď zkouší ve Skutči na Chrudimsku. Můžete tam narazit na takzvané pytlomaty.
Jednoduchý a přitom efektivní způsob, jak zadržet vodu v krajině, vyzkoušela na svém pozemku Martina Jurová z Ježkovic na Vyškovsku.
Dominantní alergeny: líska, olše
Už jen měsíc mají majitelé lesů na to, aby vytěžili dřevo, které tam loni napadl kůrovec. Jde především o rezavé stromy s opadávající kůrou.
Savci rodí živá mláďata, ptáci se líhnou z vajec. To ví každý. Jenže ono to tak úplně není.
Britská vláda se velmi aktivně snaží navyšovat zalesněná území. Dlouhodobý cíl do roku 2050 je každoročně pokrýt novými stromy prostor o rozloze třiceti tisíc hektarů.
Má velké svalnaté přední tlapky, které mu slouží mimo jiné jako lopaty na odhazování hlíny a k hrabání. Většinu života tráví pod zemí a je to velký samotář.
V České republice narůstá populace bobrů. S rostoucím počtem těchto hlodavců také stoupá množství napáchaných škod.
V českém zemědělství se snížily emise metanu, který je jedním ze skleníkových plynů. Dobrá zpráva to ale není. Vedlo k tomu totiž snížení počtu chovaného dobytka.
500 akademiků z celého světa podepsalo výzvu lídrům EU, USA, Japonska a Jižní Koreje, aby jejich země nepoužívaly k výrobě elektrické energie dřevo.
O několik stovek zvířat se stará rodina Sittova na své farmě nedaleko Konstantinových Lázní. Počet nově narozených kůzlátek by letos mohl přesáhnout stovku.
Zuzana Poláková pečuje o koně, krávy, ale domov u ní našla i liška nebo mýval. Přijala taky pumu a zebru, o které se jejich majitelé nemohou dočasně starat.
Vladimír Čech s focením začal teprve před 8 lety. Zaměřuje se na kočkovité šelmy, spolupracuje s NP Šumava na monitoringu rysa a každý rok vyráží do Indie za tygry.
Vzácná sbírka orchidejí i největší kolekce kapradin v Česku - to vše je k vidění v liberecké botanické zahradě. Návštěvníci schází, zahradníci mají ale spoustu práce.