Zoologická zahrada v Ústí nad Labem získala ze Švédska samici hrošíka liberijského. Ve volné přírodě jich podle Červeného seznamu ohrožených druhů žijí dva až tři tisíce.
Pracovníci Správy Krkonošského národního parku dnes dopoledne vrací na Sněžku ochranné sítě. Ty budou v sezóně chránit křehkou krkonošskou přírodu před vstupem lidí.
Na českolipském sídlišti Špičák se v noci ozývá podivné pískání. Na jednom ze stromů se usídlil soví pár a úspěšně tam vyvedl mláďata.
Technické služby v Chomutově instalují takzvané hmyzí hotely. Zatím jsou v Chomutově celkem tři. Cílem technických služeb je každý rok vytvořit nejméně jedno další.
Dominantní alergeny: trávy, dub, černý bez, jitrocel, šťovík, řepka olejka, jehličnany
Krajský úřad Ústeckého kraje zahájil třináct řízení, která mají zakázat kácení nejstarších stromů v lesích v evropsky významné lokalitě Východní Krušnohoří.
Krkonošský národní park letos slaví šedesát let! Jde o náš nejstarší národní park a zároveň nejnavštěvovanější, minulý rok ho podle statistik navštívilo 12 milionů turistů.
Stejnopohlavnímu páru čápic bílých se v Chýnově na Táborsku vyklubala první mláďata. V hnízdě samice snesly rekordních osm vajec. V jejich zahřívání se poctivě střídají.
Čím se tenhle mořský savec živí? A jak může ve skupině ztratit dobré postavení?
Šetřit vodou z kohoutku se chystají organizace zřizované Pardubickým krajem, v areálech už staví nebo plánují stavět větší nebo menší retenční dešťové nádrže.
Kagu chocholatý je nelétavý pták z Nové Kaledonie. Velikostí se podobá nepříbuzné střední volavce, přičemž měří 30-40 cm. V dnešní době se bohužel jedná o ohrožený druh.
Prolomíme kritickou hranici oteplování? A kdy? Může k tomu dopomoct jev zvaný El Niño? Kde se vzal a co ho způsobuje?
CHKO Šumava slaví – je jí 60 let. Za těch šest dekád se na jejím území vyhlásilo na 80 rezervací. Mnohé přitom mají zajímavý příběh.
Další společné setkání s posluchači má za sebou Český rozhlas Olomouc. Tentokrát jste zelený stan naší stanice mohli vidět v horské osadě Rejvíz.
Osobně mám rád přírodě blízké zahrady, to znamená, že trochu ctím to, co příroda sama na nás nachystá, říká zahradník Eduard Chvosta.
Tento africký hlodavec patří mezi dikobrazy. Na první pohled vypadá jako veliký a neustále mokrý rozježený potkan.
Čím si Jizerskohorské bučiny zasloužily zápis do seznamu Světového dědictví Unesco? Změnil podle Denisy Merenusové covid chování turistů?
Na farmě má jedince o jateční velikosti 2 cm a prodává je na litry. „Používám zemědělskou terminologii,“ říká předseda Spolku chovatelů a zpracovatelů hmyzu Ivan Papoušek.