Odhalení v Second Life

1. listopad 2007

Jak už jsme zmiňovali v minulém článku, projekt Odhalení během letošního Invexu slavnostně vstoupil do virtuálního světa Second Life. Pojďme se společně podívat na naše gorily do futuristického rozhlasového stanu, který stojí v moderní části českého města na ostrově Czechoslovakia.

Second Life je neustále se rozrůstající 3D virtuální svět na internetu, ve kterém od roku 2003, kdy byl zpřístupněn veřejnosti, žije přes deset milionů obyvatel. Více informací najdete na našem internetovém speciálu www.rozhlas.cz/secondlife, který se tomuto tématu plně věnuje.

Přímý přenos

Projekt Odhalení přenáší do virtuálního světa živý obraz z pražského pavilonu goril. Jedná se o záběry dvou kamer, které si můžete prohlédnout na interaktivních obrazovkách uvnitř stanu. Stačí dojít k panelu s nápisem 'freeview' a kliknout na tlačítko play. Pokud chcete aktivovat záběr z druhé kamery, přemístěte se k vedlejšímu panelu a znovu klikněte na tlačítko play.

Gorilí tanec

Ve virtuálním světě jde především o zábavu. Lidé spolu diskutují při tanci, v bouřlivých debatách své názory doprovází mnoha gesty atd. I v našem virtuálním stanu si můžete povídat a sdílet zážitky s ostatními avatary nebo si podle libosti i zatančit. Pro vaše avatary jsme připravili (trochu netradiční) gorilí tanec, při kterém se zapotí i ten nejzdatnější sportovec. Vzít si jej můžete z oranžové krabice s logem Odhalení.

Teleport do českého města

Rozhlasový stan najdete na okraji města Bohemia, které je součástí ostrova Czechoslovakia. Na ostrov se dostanete teleportem z mapy nebo kliknutím na tento landmark (přímý odkaz do města z internetového prohlížeče).

autor: jirkam
Spustit audio
Projekt Odhalení