Odhalení pokračuje i v letošním roce

5. leden 2008

Vy, kteří se pravidelně každý týden těšíte na nový televizní magazín Odhalení, jste první čtvrteční ráno tohoto roku čekali u televizních obrazovek marně. My jsme na vás samozřejmě nezapomněli a magazín jsme připravený měli. Ovšem vysílání Dobrého rána na ČT1 přecházelo na novou odbavovací technologii, a to v televizi není zase tak jednoduchá věc...

Všichni televizní pracovníci řeší třikrát tolik problémů, nervózně pobíhají sem a tam, objevují se nejrůznější úskalí, které nikdo nemohl dopředu očekávat. Tak už vypadá praxe televizní práce všude na světě. A v tom shonu se na dodanou kazetu s novým magazínem prostě pozapomnělo.

Připravený magazín jste samozřejmě mohli zhlédnout na naší internetové stránce. A zůstane tam pro vás k dispozici i nadále. Jenže to přinese malý vysílací zádrhel v příštím týdnu. Česká televize totiž ve čtvrtek 10. ledna odvysílá právě tento magazín o Richardových rodičích, který už znáte. A abyste vy, věrní návštěvníci našich internetových stránek, nebyli ošizeni, připravíme jen pro vás takový speciální bonus. Magazín, který uvidíte jenom na našem webu. Bude o tom, jak to dopadlo s našimi dřevěnými labyrinty, které jsme do pavilonu nainstalovali před Vánoci. Asi jste si všimli, že už v pavilonu nejsou.

Od čtvrtka 17. ledna by se vše mělo vrátit do svých kolejí. Každé čtvrteční ráno se budete moci podívat na premiéru nového magazínu v televizi a následně ho budete moci opakovaně prostudovat ve videogalerii na našem webu.

A na co se budete moci v následujících lednových a únorových týdnech těšit? Ti pozorní z vás si jistě všimli, že se na Štědrý den v pavilonu objevila velká dřevěná koule, přivázaná na laně. Jaký měla účel a jak fungovala, se dozvíte v jednom z nejbližších televizních magazínů.

Také jsme zajeli do zoologické zahrady v holandském Apenheulu, kde se narodily Shinda a Kijivu a pátrali jsme tam po jejich předcích. Objevili jsme tam spoustu zajímavých informací pro milovníky goril a vše pro vás natočili na kameru.

Richard

A v neposlední řadě se nám podařilo získat unikátní ucelený videomateriál o mladém samci Pongovi, který zahynul při povodni v roce 2002. Takže se můžete těšit na celý seriál o tomto gorilím hrdinovi.

Také bychom chtěli zajet do Dvora Králové nad Labem a blíže vám představit samici Messy a popovídat si o tom, co brání tomu, aby byla vpuštěna mezi členy naší pražské rodiny.

Když k tomu všemu připočteme nepřetržitý přenos z pražského gorilího pavilonu a naše pravidelné články, nemusíte mít strach, že byste zbytek letošní zimy strávili bez společnosti goril.

Prostě Odhalení je tu i v novém roce připraveno objevovat pro vás úžasný svět goril nížinných!

autor: Radek Šofr
Spustit audio
Projekt Odhalení