Na hnízdě je vše v pořádku (pátek 24. července 1998, 15.20)

24. červenec 1998

Na hnízdě je všechno v pořádku. Přenos obnoven (soumrakové čidlo opravdu spálil blesk).

Pátek 24. července 1998

Jen telegraficky, ale hned několik věcí:

Kristýna má dnes jednak svátek, jednak "narozeniny": přesně před třemi lety jsme jí dali první "batůžek" a od té doby ji sledujeme.

Telefony se netrhnou. Včera byla v Čechách strašlivá bouřka a lidé se ptají, jestli se mláďatům něco nestalo. Myslím, že ne, ale s jistotou to tvrdit nemohu. Přenos se v noci zastavil; předpokládám, že na retranslaci zas blesk vypálil elektroniku soumrakového čidla. Honza s Frantou tam brzo vyrazí.

Přišel mi mail, že nejstarší mládě asi už létá: "Na hnízdě vidím jen dvě mláďata a zdá se mi, že třetí je na stromě v pozadí. Že by už Alfa létal?? Než jsem napsal tento mail, objevilo se třetí mládě znovu na hnízdě. S pozdravem J. P. a bobtail Harry." Samozřejmě jsem se hned podíval, co se dělo včera mezi 17. a 18. hodinou. Dráčata sice dělají psí kusy, ale žádné z nich si ještě popoletět z hnízda na nejbližší větev netrouflo.

Šrámy, které jsme utržili při obatůžkovávání mláďat, se nám už skoro zahojily - a já jsem ještě nic nenapsal (ač jsem to slíbil). Omlouvám se, ale jsme -diplomaticky řečeno- ve značné časové tísni. Během víkendu se to pokusím napravit.

autor: Miroslav Bobek
Spustit audio