Martin se vrátil! (sobota 4. dubna 1998)

4. duben 1998

Byla to dnes velká akce, i když zdaleka ne tak velká, jako když jsme předminulé léto honili Zuzanu - to se na začátku noci sjelo u jedné pumpy nedaleko Rakovníka třeba i pět otřískaných škodovek, kterými jsme pak pročesávali terén. Policajti nás naštěstí znali, tudíž věděli, že jsme sice šílenci, ale celkem neškodní.

Kristýniny signály jsme zachytili v devět ráno, ani ne po hodině ježdění. Bylo evidentní, že se zdržuje v oblasti, kde hnízdila v roce 95 i 96 (její hnízdo pak poškodil vítr), ale než jsme ji mohli přesně lokalizovat, zmizela. Je podezřelé, že se ještě neobjevila u hnízda, na kterém se usadila loni. Možná to souvisí s nepřítomností Jakuba a kdo ví, jestli se Kristýna zas někam nepřestěhuje (nevylučoval bych ani to, že letos nezahnízdí).

Kvůli Jakubovi jsme najeli spoustu kilometrů, hledali jsme ho na všech jeho oblíbených místech, ale bez výsledku.

Odpoledne přišel na řadu Martin. Zvolna jsme se blížili k Dobříši, Franta co chvíli vystupoval, aby zamával směrovou anténou. Nic, nanejvýš rušení. Až když jsme zastavili před závorami u Lochovic, ozvalo se z přijímače slabounké písknutí. Za chvíli už to bylo jisté, takže jsem zavolal domů, ať chystají šampaňské: MARTIN JE TADY! :-)))

Ani jsme moc nečekali, že by se Martin vrátil k Dobříši, ke hnízdu, kde loni pečoval o mláďata spolu s Terezou (bližší vysvětlení najdete ve včerejším deníčku). Ale jak se zdá, je to tak, i když hnízdo je zatím netknuté.

mapa

autor: Miroslav Bobek
Spustit audio