Po sezónách, kdy se otevřeně mluvilo o příliš bílých Oscarech nebo dopadu kampaně MeToo na Hollywood, je zase všechno při starém.
Čerstvá kongresmanka za Demokraty Ilhan Omarová před několika dny způsobila ve Spojených státech mediální bouři, když tweetovala o proizraelské lobby.
Od vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírové už uplynul celý rok.
Za okny je skoro 15 teplých stupňů, na bezu pod mými okny se hemejří sýkorky rozradostněné sluncem. A mně je smutno.
Přesně před rokem 21. února se stala na Slovensku událost, o které tehdy téměř nikdo nic netušil. O to výrazněji ale ovlivnila dění v zemi.
Stojí to už v Bibli: „Pod mocí muže bude žádost tvá a on panovati nad tebou bude.“ A tak se stalo.
Něco na poli, něco v bance, něco ve slamníku, říkávalo se prý za časů našich babiček. Nebyl to panický strach, nýbrž zkušenost z doby obsazení Hitlerem.
Z nepodařeného setkání Visegrádské čtyřky s izraelskou vládou zůstane ještě na dlouhou dobu pachuť. Pro Českou republiku ale tato zpráva nebyla nutně špatná.
Ruský prezident Vladimir Putin ve středečním poselství o stavu země slíbil Rusům změny k lepšímu v jejich životě, a to v nejbližší době, dokonce již letos.
Celounijní průzkum nálad voličů před blížícími se volbami do Evropského parlamentu ukázal zajímavou tendenci.
V roce 2016 na konferenci o ústavě prorektor UK Aleš Gerloch navrhl, aby bylo v ústavě uvedeno, že ČR je vlastí českého národa a s ním spjatých národnostních menšin.
Vynález generátoru červích děr umožní lidstvu dosud nevídané možnosti expanze do vesmíru. Omlazovací technologie zároveň udělá z lidí téměř nesmrtelné bytosti.
Již více než deset let obchází německé sociální demokraty (SPD) strašidlo. Není to ovšem Marxův komunismus, tak jako v minulých stoletích, ale slovní spojení Hartz IV.
V květnových volbách do Evropského parlamentu podle dosavadních průzkumů zřejmě posílí nacionalisticko-populistické strany, což vítají euroskeptici u nás i jinde v Evropě.
Penelope Cruzová a Javier Bardem jsou hlavními hvězdami nového filmu oscarového íránského režiséra Asghara Farhádího.
Vojenská porážka takzvaného Islámského státu je snad už jen otázkou dnů.
Nedokonalosti v projevu některých externích spolupracovníků ČRo jsou daní za snahu o maximální autentičnost a bezprostřednost předkládaných názorů.
Sever Anglie není místo, které by rodilo kapely ujíždějící na optimistickém synťákovém soundu.