Druhá zpráva o Jakubovi (středa 24. února 1999, 14.00)

24. únor 1999

Jak jsme zjistili, Phil Hall se k e-mailu dostane jednou za týden a na telefonu není, tedy nelze předpovědět, kdy od něho získáme další informace.

O smrti Jakuba jsme se ale dnes dověděli i z jiného zdroje, odkud jsme dostali i původní e-mailovou zprávu ze 3. února. Jejím autorem je Mohamed Garba Boyi z nigerijského Bauchi:

"Právě včera, když jsem se vrátil ze zimního sčítání z Nguru, jsem objevil černého čápa přineseného do naší kanceláře v Bauchi; na obou nohou má kroužky. Jaké překvapení pro všechny lidi kolem bylo, že má také malý vysílač! Kroužky a vysílač byly sundány a jsou v držení kanceláře ředitele lesů (Ministerstvo zemědělství a přírodních zdrojů) v Bauchi."
Nyní se pokoušíme Mohameda kontaktovat.

Žádné nové zprávy (středa 24. února 1999)

Zatím nic nového. S Philem Hallem se nám ještě nepodařilo spojit a nepřišly ani žádné nové lokace. Jak se dalo čekat, začala se šířit fáma, že Jakuba černoši snědli. Pochopitelně ji v tuto chvíli nemohu s jistotou vyvrátit. Podotýkám jen to, že žádný z našich čápů, jejichž cesty skončily předčasně, nebyl sněden ani v Africe, ani nikde jinde. Viz Let do nebezpečí.

Naše pondělní překvapení nad zprávou z Nigérie, se už dávno proměnilo ve smutek...

autor: Miroslav Bobek
Spustit audio