Dobročinná aukce ve prospěch goril

12. květen 2008

Český rozhlas společně s aukčním portálem Aukro připravil dobročinnou aukci, jejíž výtěžek bude věnován na ochranu ohrožených goril nížinných v Africe. Záštitu nad aukcí převzala zpěvačka Lucie Bílá.

Tvůrci projektu Odhalení už několikrát dokázali, že způsobů, jak pomoci gorilám ve volné přírodě, existuje poměrně dost. Po vydaných DVD, knížkách i CD gorilích pohádek a písniček s názvem Moja a páv, které bez nároku na odměnu nazpívala a namluvila Lucie Bílá, přicházíme s novým nápadem. Připravili jsme pro Vás charitativní aukci. Počínaje dnešním dnem se můžete zapojit do dražby o několik hodnotných předmětů, které se váží k projektu Odhalení.

Zapojte se s námi do dražby! Navštivte webový portál Aukro.cz a získejte hodnotné předměty!

Veškeré věci, které budete moci v dražbě získat, najdete na těchto stránkách. Hlavním lákadlem je originál malby z obalu CD Moja a páv, jehož autorkou je Iva Hüttnerová. Mezi dalšími atraktivními předměty nebude chybět ilustrace Pavla Sivka, kterou znáte z titulní strany knihy říkanek Proč nehladit ježka, nebo fotografie dvorního fotografa projektu Odhalení Khalila Baalbakiho.

Dražba bude probíhat od pondělí 12. května do čtvrtka 20. května 2008.

Výtěžek ze všech našich aktivit je určen na ochranu goril nížinných ve střední Africe a ani v tomto případě tomu nebude jinak. Finančně jsme již podpořili záchrannou stanici v kamerunském Limbe a nyní připravujeme vydání dětské knihy v anglickém a francouzském jazyce, která bude zdarma distribuována do škol právě v Kamerunu.

Vydražená částka poputuje na konto Odhalení: č. ú.: 555 555 552/0800. Předměty budou vítězům předány osobně Lucií Bílou.

Pokud Vás dražba neláká, ale i tak byste rádi pomáhali gorilám, kupte si jeden či více gorilích dárků z pestré nabídky projektu Odhalení přes e-shop Radioservisu.

Gorily pomáhají gorilám, pomáhejme také!

Není mnoho projektů, které by se tak dlouhodobě věnovaly gorilám a způsobu jejich života ve volné přírodě i v zajetí. Ale najdou se ve světě organizace nebo uskupení lidí, kteří chtějí gorilám pomáhat. Tak například mezinárodní skupina umělců vytvořila dobročinou aukci pod názvem Art Helping Mountain Gorillas. Kresby a fotografie, které zachycovaly gorily horské v nejrůznějších pozicích, věnovali umělci do internetové dražby, jejíž výnos měl jít na ochranu goril ve volné přírodě. Projekt byl realizovaný na stránkách e-bay a sesbíral 2180 dolarů. Tato částka pak putovala na konto Wildlife Direct. To je organizace, která se dlouhodobě věnuje ochraně přírody. Peníze z dražby uměleckých kreseb a fotografií horských goril byly použity na financování strážců afrických parků (tzv. rangerů), kteří leckdy nasazují vlastní životy, aby ochránili gorily proti pytlákům.

Gorila horská

V Atlantě zase uspořádala společnost The Ape Conservation Effort (Snaha o ochranu lidoopů) dražbu kreseb, jejichž autory jsou samotné gorily a orangutani. Možná si vzpomínáte na kreslící gorilu Koko nebo na výtvory dvorského samce Tadaa. Podobnými díly přispěli lidoopi v zajetí na pomoc svým druhům ve volné přírodě. Veškeré příjmy z dražby šly na konto organizace Dian Fossey a The Orangutan Conservancy a byly použity v projektu na záchranu lidoopů ve volné přírodě.

Kreslení goril 3
autor: Jana Jirátová
Spustit audio
Projekt Odhalení