Alan Courtis

Alan Courtis - argentinsko-český skladatel - se narodil v roce 1972 v Buenos Aires, kde i v současné době žije. Jeho český dědeček odešel do Argentiny v roce 1927, což umožnilo rodině získat dvojí občanství. Alan Courtis vystudoval klasickou kytaru, klavír, hudební teorii a kompozici. Jeho partitury byly provedeny různými soubory ve Švýcarsku, Anglii, USA a Argentině.

Během 90. let byl zakládajícím členem skupiny Reynols. Později začal vystupovat sám a také začal spolupracovat s dalšími umělci. Jeho práce jsou vydány po celém světě mj. na labelech P.S.F., Pogus, Porter, MIE, 8mm, Sedimental, Feeding Tube, Blackest Rainbow, Tonschacht, Prele, Quasipop, Antifrost, Riot Season, Blossoming Noise, No-Fi, RRR, Kning Disk, Ikuisuus, Beta-Lactam, Public Eyesore, Herbal, Purifiva, 267Lattajjaa, Smittekilde, Slottet, Alt.Vinyl, Monotype, Xerxes,Mikroton ad.

Courtis vystupoval především v Japonsku, Evropě, USA, Austrálii, Novém Zélandu a po celé Latinské Americe a spolupracoval s řadou významných umělců, mj. Pauline Oliveros, Phill Niblock, Jim O'Rourke, Lee Ranaldo (Sonic Youth), Otomo Yoshihide, Eddie Prevost (AMM), Okkyung Lee, RLW, L.A.F.M.S., C.Spencer Yeh, Makoto Kawabata, Daniel Menche, Rick Bishop, Yoshimi (Boredoms), Toshimaru Nakamura, Thomas Dimuzio, Seiichi Yamamoto, Tetuzi Akiyama, Lasse Marhaug, Rapoon (Zoviet France), Uton, Birchville Cat Motel, Kaffe Mathews, Jaap Blonk, Jazkamer, Gert-Jan Prins, Avarus, L'autopsie a révélé que la mort était due à l'autopsie, Kemialliset Ystavat ad.

Jeho hudba byla vysílána mj. v BBC (UK), WFMU (USA), SBS (Australia), Resonance-FM (UK), CJSF (Canada), WDR (Germany), Sveriges Radio (Sweden), Radio France, NRK (Norway), RTVE (Spain), WNUR (USA), Radio Nacional (Argentina) ad. Courtis zkomponoval množství filmové hudby s režiséry jako Claudio Caldini, Sergio Subero, Guillermo Ueno & Pablo Mazzolo.

Alan Courtis učí v Buenos Aires na Konzervatoři Astora Piazzolly a dále pedagogicky spolupracuje s institucemi jako Talleres Fontanarrosa, Fundacion Artistas Discapacitados a Centro de Investigaciones Artisticas. Vedl workshopy ve Švédsku, Norskz, Švýcarsku, Belgii, Francii, Dánsku, Německu, Anglii, Mexiku, Chille, USA, Austrálii, Japonsku a na Novém Zélandu.

Sledujte nás

Další osobnosti