Vánoce s Českým rozhlasem 2018
Stanice Českého rozhlasu připravily pestrý vánoční a silvestrovský program. Pohádky, premiérové hry a audioknihy, dokumenty, speciální živé vysílání i rekapitulace roku 2018. Vybrali jsme pro vás to nejzajímavější, co by vám nemělo uniknout.
Podívejte se, co zůstává na webu k poslechu i po Vánocích a co se připravuje na Silvestra. Ke stromečku můžete pozvat i Karla Čapka.
Rozhlasová nadílka z Čapkova díla
Od smrti Karla Čapka uběhne letos 80 let a tak se s jeho odkazem setkáte na všech stanicích. Čapkovské Vánoce chystá Vltava. Na Dvojce připomněla spisovatele na Štědrý večer rozhlasová hra Lásky hra osudná a o den později dokument Ondřeje Kepky.
Nepřetržitý poslech Čapkových her najdete na Rádiu Retro. V programu najdete hry Bílá nemoc, Válka s mloky, R.U.R., Továrna na absolutno, Věc Makropulos a mnoho dalších textů a dramat v podání nejlepších herců 30. až 90. let. Vedle čítankových titulů uslyšíte také reportáže z vinohradské dvojvily bratří Čapků nebo záznam z Čapkova pohřbu, kde mluví Ferdinand Peroutka a Eduard Bass.
Do nového roku se zajímavými hosty
Silvestrovské vysílání Dvojky prošpikují unikátní vystřižené scénky, které jste ještě neslyšeli. Dopoledne můžete strávit s česko-slovenskými dvojicemi: hosty budou Július Satinský s Miroslavem Horníčkem, Bolek Polívka s Milanem Markovičem nebo Tomáš Sláma s Marianem Labudou.
Silvestrovským večerem vás až do Nového roku provede Radiožurnál s moderátorem Janem Pokorným. Speciální proud začíná ve 20:00.
A zcela výjimečně mohou až do půlnoci vydržet i malí posluchači. Každá z tváří Rádia Junior si připravila veselou půlhodinu. Na programu bude neobvyklé vydání Crazyhitparády, výzva Jirky Kohouta snowboardistce Evě Samkové, Silvestr s Petrem Vackem a Magdou Reifovou, pohled do rozhlasového zákulisí nebo soutěž. Chybět nebude ani Silvestr s Vendou a Fráňou.
1. ledna pak na Dvojce otevře Jak to vidí psychiatr s hřejivým humorem Radkin Honzák. Slavným hostem naváže hned od 11 hodin Plus – do vysílání přijde Štefan Margita.