Moje jméno a případná přezdívka:
Petr Wagner, Kazatel, Kazi
Jsem ročník:
77
Na Radiu Wave zastávám práci?
Tvořím s Honzou Škrobem, Jakubem Ortem a Dominikem Čejkou Hergot!, s Šamanem, Milošem Hrochem a Juditou Špínu.
Předtím jsem stihl?
Převzít a položit Vizionáře, psát o muzice (různě), vydat desku s jednou a pak ještě s druhou kapelou, vystudovat teologii, odejít na faru, oženit se a začít se snažit starat o ženu a 4 děti (plus 2 feny, 2 kočky, 3 morčata a křečka).
5 pro mě zásadních alb:
5 je málo! Ale:
The Beatles: Revolver
Jeff Buckley: Grace
Fugazi: End Hits
Pedro The Lion: Control
At The Drive-In: Vaya – a to je navíc jen EP
Mé nejoblíbenější filmy?
Homolkovi, Světáci, Dnes naposled, Svatba jako řemen, Spalovač mrtvol, Markéta Lazarová, Údolí včel a první tři filmy od Formana. Jako filmově nevzdělané hovado vlastně žádné další filmy nepotřebuju, mám dojem, že v tomhle výběru je všechno. Ale mimo to mě zajímají pokleslé křesťanské produkce ze sedmdesátek a osmdesátek („rapture“ tematika, evangelizační bijáky a tak).
Jestli čtu, tak většinou?
Bibli. Komentáře k Bibli. Komiksy (i nebiblická témata). Knihy o hudebnících. Fanziny pankáčů a hardcoristů. Z donucení občas i lidovou psychologickou literaturu typu „jak nezešílet z dětí v prepubertě“.
Když mám volný čas, tak ho trávím?
Skoro žádnej volnej čas nemám, ale když se naskytne, čtu nebo brnkám na kytaru. Poslední dobou i v duu s bicíma ve zkušebně.
K jídlu a pití mám nejraději?
Pere se ve mně láska ke všemu nezdravému s aktivním zájmem o veganskou a vegetariánskou kuchyni (kterou objevuju a jím nejen z důvodů dietních nařízení). Výsledek: schizofrenie mezi magnetismem škvarků a výzvou tisíci a jedné úpravy tofu. Měl bych pít červené víno, ale mám radši pivo. Matuška, Kocour, Únětice, Rohozec...
Co bych chtěl sdělit světu?
Poslouchejte Hergot!, je to podle mě dobrý pořad. Děláme si tam legraci z náboženství, pouštíme písničky a tak.
Všechny články
-
Jak se z práce stává náboženství? S religionistkou Zuzanou Bártovou o jejím výzkumu
Je pro vás práce zdrojem peněz, koníčkem nebo životním posláním? Máte pocit, že se v práci rozvíjíte? Poslechněte si rozhovor s religionistkou doktorkou Zuzanou Bártovou.
-
Sedíme na kolejích, které nikam nevedou. První letní speciál Špíny je tu
Nasedněte se Špínou do punkového vlaku a nasajte příběhy hoboes, spoléhajících se na obsah svého tlumoku a poznejte ohlušující i hřejivou samotu.
-
Ztišit se a zůstat. O kontemplativní modlitbě s psychologem Leošem Zatloukalem
Psycholog Leoš Zatloukal je spoluautorem knihy Semínka života, kterou napsal společně s jezuitským knězem Samuelem Prívarou.
-
Lidé jsou potřeba víc než chrámy. O evangelických stavbách s kunsthistoričkou Annou Boučkovou
Kniha A ten chrám jste vy od Anny Boučkové se Zaměřuje na liturgický prostor ve stavbách Českobratrské evangelické. Tomu dosud nebyla věnována důkladná odborná pozornost.
-
Hledání osobního folklóru ve slatinách. Oblaka odhaluje novou nahrávku S. O. O. S.
Jsou to čtyři roky, co Špínu navštívil pražský elektronický producent Exhausted Modern. Od té doby se mnoho změnilo a na plakátech ho najdete spíš pod monikerem Oblaka.
-
Léčebný rituál stojí na propojení těla, psychiky a společnosti, říká religionista
Zaseknutý porod, posedlost nebo bolavé rameno. To vše jsou komplikace, které se v tradičních společnostech řeší léčebnými rituály. Co to přesně léčebný rituál je?
-
Energie stokrát jinak. O hlavním pojmu alternativní spirituality s religionistkou Kostićovou
Může být dobrá, špatná, pozitivní i divná. Na náboženské scéně alternativní spirituality, nazývané někdy lehce hanlivě „ezo“, se s pojmem „energie“ pracuje neustále.
-
Když smutek slaví. S Karímou Al-Mukhtarovou o spiritualitě v umění a cestě do Beninu
O česko-slovensko-irácké umělkyni Karímě Al-Mukhtarové se často hovoří jako o jedné z nejvýraznějších umělkyň své generace. Ve své tvorbě pracuje s neobvyklými materiály.
-
Metafyzická síla i superčert. Hergot! o filmových podobách ďábla s Tondou Tesařem
Bůh dostává v Hergot!u obyčejně o dost více prostoru než temná strana. Tuto zjevnou nevyváženost se pokusíme řešit s Antonínem Tesařem, specialistou na filmové čertoviny.
-
Káva, čaj a smysl života: Jak nám rituály pomáhají přežít postmodernu?
O tom, jaký vliv mají rituály na náš každodenní život, vztahy i hledání smyslu v době, která často zpochybňuje vše tradiční, jsme mluvili s pedagogem Pavlem Kopečkem.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »