Pařeniště před zimou
K prodloužení užitečnosti pěstebních záhonů využíváme jak skleníků jako staveb trvalých, tak fóliovníků a ve vhodné míře také různých pařenišť. Právě to nám prodlužuje dobrou pěstební dobu nejméně o dva měsíce jak na jaře, tak později na podzim.
S jejich zprovozněním je dost práce, ale opravdu se to vyplatí. Právě na předjarní přípravě dosti záleží. A už teď před příchodem tuhé a pravé zimy bychom měli udělat nezbytná opatření samotného pařeniště, aby nám zbytečně nepromrzlo příliš hluboko.
Promrznutí zamezíme tím, že do celého pařeniště (po sejmutí oken a jejich uložení v suchu pod střechou) navozíme a uložíme až 30 centimetrů vysokou vrstvu shrabaného, spíše suchého listí (bez udusání). Také okolí pařníkových bočních stěn takto chraňte. Tak jednoduché opatření nedovolí hlubší promrzání a koncem února či v březnu budeme mluvit o výhře.