Pár zajímavostí o česneku

2. březen 2002

Česnek kuchyňský je rostlina z čeledi liliovitých. Cibule česneku je složená ze snadno oddělitelných cibulek, takzvaných stroužků. Je důležitou cibulovitou zeleninou.

Česnek pochází z Orientu. Pěstoval se již v dávných dobách v Mezopotámii, v povodí Nilu a ve Středomoří. Používal se jako koření při přípravě pokrmů, ale také jako léčivá rostlina. Od pradávna lidé česneku připisovali léčivé vlastnosti proti nejrůznějším chorobám. Tak například římským vojákům se přiděloval česnek, aby podnítil jejich bojové nadšení, ale spíš to bylo hygienické opatření. Dělníci na pyramidách dostávali česnek, aby se zabránilo epidemiím. Hojně se používal při onemocnění dýchacích cest a považovali ho také za výborné antiseptikum při onemocnění zažívacího traktu.

Česnek kuchyňský

Česnek obsahuje různé vitamíny a éterické silice, které se skládají hlavně z polysulfidů. Látka, která je nositelem charakteristického zápachu, vzniká až sekundárně při destilaci, takže čerstvý, neporušený česnek tento pronikavý zápach nemá. Průmyslově vyrobené preparáty z česneku jsou účinným lékem proti vysokému tlaku, není ale dosud známo, která obsahová látka má tyto účinky.

autor: František Urban
Spustit audio