Kešu = akašu

8. únor 2002

Kešu - správně akašu - jsou plody zajímavého stromu ledvinovníku západního. Je to středně velký strom s pokrouceným kmenem a hustou rozložitou korunou, se stále zelenými listy.

Žluté, voňavé kvítky, které tvoří laty, jsou jalové, pouze z těch nejvýše umístěných se vytvoří plody. Po odkvětu květné stopky velice silně zduří, až dostanou podobu červenožlutých hrušek, velkých jako slepičí vejce. Teprve na vrcholcích "hrušek" je vlastní plod - ledvinovitý oříšek.

Ledvinovník pochází z ostrovů Západní Indie a Jižní Ameriky, ale jeho pěstování se rozšířilo po celé Indii a dokonce i v Africe. Zdužnatělé stopky (hrušky) jsou jedlé. Mají příjemnou, sladce nakyslou chuť a jsou hodně šťavnaté. Jedí se syrové, nakládají se do cukru a také se nechávají kvasit na alkoholový nápoj. Šedohnědé plody obsahují oblíbené chutné oříšky. Předtím, než si na nich pochutnáme, se ale praží. Skořápka oříšků obsahuje ostrý olej - cardol, který při styku s kůží způsobuje puchýře a dříve se používal v lékařství na vypalování bradavic a kuřích ok.

autor: František Urban
Spustit audio