Narodila se v roce 1985 v Praze, kde vyrostla a prožila většinu dosavadního života. Studia humanitní vzdělanosti na Univerzitě Karlově v Praze jí přivedla k psaní o fakultním dění a následně do redakce zpravodajství MF DNES. Tam strávila celkem pět let a zároveň pokračovala ve studiu oboru Orální historie – soudobé dějiny. Magisterské studium ukončila v roce 2014 diplomovou prací nazvanou Sňatek v době normalizace: Příběhy žen, které se vdaly mezi lety 1970 a 1989.
V rámci své agendy se často věnovala kulturnímu dění, její největší vášní bylo a je divadlo. Nikdy ho nehrála, ale chtěla by. Přitahuje ji klasická i méně klasická činohra a improvizace. V její knihovně najdete všechno, co kdy česky vyšlo od Milana Kundery.
V roce 2013 dostala nabídku přejít z tištěného deníku do Českého rozhlasu, konkrétně pražské a středočeské redakce zpravodajství. Ráda přijala a v rozhlasové práci se našla. Ačkoli redakci po dvou a půl letech opustila a na dva roky odjela do Anglie, kde často a ráda sbírala poznatky o tamním dramatickém umění. Po návratu se vrátila k rozhlasové práci, tentokrát na stanici Vltava. Přispívá do kulturně-publicistického pořadu Mozaika, kde můžete slyšet její reportáže nebo rozhovory.
Ráda si rozšiřuje obzory. Pokud ji nepotkáte v divadle, tak buď cestuje, sportuje (aspoň se o to snaží) nebo čte. Má ráda smích, moravské víno a život.
Všechny články
-
Rondokubistická Švehlova kolej slaví 100 let. Letos se poprvé otevře během Open House Praha
Jedenáctý ročník festivalu Open House Praha má letos motto: Dědictví minulosti, výzvy budoucnosti. I proto jsou na seznamu otevřených budov i historické studentské koleje.
-
Nejslavnější kostelecká továrna na keramiku ožila díky muzeu, galerii i nové dílně
Majitel Vondráčkovy továrny a velký kostelecký patriot Jan Novák v ní nejprve otevřel Nové muzeum keramiky a pokračuje proměnou objektu v kulturní a společenské centrum.
-
Zlatá ulice, pasáž TeTa, Keplerův průchod. Trasa projektu Mapamátky láká na méně známá zákoutí Prahy
Architektonická vycházka, ke které stačí jen mobil nebo vytištěný letáček. Projekt Mapamátky se prostřednictvím vycházkových tras snaží o popularizaci pražské architektury.
-
Část usedlosti Cibulka otevřela veřejnosti. Zdevastovaná památka se mění v hospic pro nemocné děti
Desítky let chátrající usedlost Cibulka v pražských Košířích se mění ve středisko dětské paliativní péče s hospicem pro těžce nemocné děti.
-
Labyrintem malostranských dvorků. Kde bydlel Santini, Egon Bondy nebo Václav Hrabě?
Po stopách pololegální akce mladé generace výtvarníků z roku 1981. Včetně několika běžně nepřístupných dvorků.
-
I tradiční výrobce může nabídnout současný produkt, říká designérka Natálie Navrátilová
Bytelné příbory Boldi a kancelářské potřeby Office pro kreativce. Dvě kolekce, kterými produktová designérka Natálie Navrátilová oslovila porotu cen Czech Grand Design.
-
A nechtěli byste i lino? Projekt art re use zachraňuje materiál z galerií, divadel i firem
Kam s nepotřebným materiálem z výstav, od divadla a filmu? Tuto otázku si v roce 2021 položily spolky Skutek a Artmap a založily projekt art re use.
-
Czech Grand Design: Probuzený gryf studia zetzetzet a nová tvář Muzea Prahy
V Mozaice jsme se vydali za několika tvůrci, kteří získali širší nebo finálovou nominaci na Czech Grand Design 2024.
-
Czech Grand Design: Kateřina Handlová přetvořila křišťál v metaforu pomíjivosti času
V Mozaice jsme se vydali za několika tvůrci, kteří získali širší nebo finálovou nominaci na Czech Grand Design 2024.
-
Czech Grand Design: Šperk Ondřeje Stáry je talisman, který komunikuje se svým nositelem
V Mozaice jsme se vydali za několika tvůrci, kteří získali širší nebo finálovou nominaci na Czech Grand Design 2024.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »