Co dělám v rozhlase:
Na Českém rozhlase Plus moderuji pořad Pro a proti a připravuji Knížky Plus. Občas uvádím i ranní nebo dopolední vysílání. Na Českém rozhlase Vltava moderuji pořad Vizitka.
Před rozhlasem:
Vystudovala jsem Vyšší odbornou školu hereckou v Praze 4 – Michli a později Katedru autorské tvorby a pedagogiky na pražské DAMU. V Českém rozhlase pracuji od roku 2003. Působila jsem jako moderátorka i na stanicích Český rozhlas 6 a Český rozhlas Rádio Česko. Pro Rádio Česko jsem také připravovala komponovaný pořad Kronika Rádia Česko. Téměř tři roky jsem moderovala pořad Dvacet minut Radiožurnálu a působila v pořadu Jak to vidíte? na Dvojce.
Co mě baví:
Prostřednictvím studií na Katedře autorské tvorby jsem dospěla k poznání, že v životě je důležitá hra. Hra jako vzájemný kontakt, prožitek i jako jedna z cest, jak nalézt sám sebe.
Všechny články
-
Mé postavy hledají cestu životem a snaží se žít, jak nejlépe dovedou, říká spisovatelka Mornštajnová
Vydala sedmou knihu pro dospělé Čas vos. „Je to román spokojenosti a vyrovnanosti v životě,“ popisuje ve Vizitce. „Když píšu knihu, vidím ji jako film.“
-
KHNP už si má vybírat české firmy, tvrdí podniky. Energetik: Diskuze o českém zapojení vše zpomalily
Dostavba Dukovan se komplikuje. Brněnský krajského soudu prozatím zablokovalo podpis smlouvy s jihokorejskou KHNP, jasné není ani finální zapojení českých firem.
-
Jak zvrátit nárůst lidí bez pohybu? Poslechněte si debatu o tom, jak „rozpohybovat“ Česko
Jakou výzvu představuje pro vládní a jiná odpovědná místa podpora tělovýchovy, pohybových aktivit a sportu? A nakolik efektivní je státní strategie na tomto poli?
-
Člověk tvoří atmosféru koncertu, před tím je s partiturou dlouho sám, říká dirigent Jan Sedláček
Povede Debut Pražského jara – jeden z nejsledovanějších koncertů festivalu, který dává mladým dirigentům příležitost řídit velký orchestr.
-
Autoritu si nejde vydobýt násilím, je o vzájemném respektu s herci, říká režisérka Anna Klimešová
Má ráda divadlo, které aktivizuje. V Divadle Na zábradlí nastudovala inscenaci Paní Dallowayová, v níž nahlíží vnitřní a vnější svět postav a neviditelnost žen.
-
České sci-fi se neobejde bez brutalismu, nejprogresivnější stavby jsou z doby před '89, říká Karous
Jeho tématem je umění ve veřejném prostoru. Nejnověji se podílel na publikaci Pražské metro. To je podle něj prostředím, v němž se snoubí kvalitní umění a architektura.
-
Talent se dá nejen naplnit, ale dokonce i překonat, říká malíř Vladimír Kokolia
Je fenoménem české výtvarné scény. Na AVU založil ateliér Grafika 2, zaměřený na okrajové a podprahové vlivy. „Když vidíte vývoj generací, chcete být u toho,“ říká.
-
K demokratickému výběru papeže má církev odpor, říká politolog. Historik: V prvních staletích to šlo
„I duchovní instituce by se mohla demokratizovat,“ naznačuje politolog Petr Kratochvíl. „Ke změně určitě v budoucnu dojde,“ dodává historik Petr Kubín.
-
Vysílání v srpnu 1968 vyšlo z května 1945. Lidé věděli, co dělat, říká šéf archivu rozhlasu Dufka
„Je sechs hodin.“ „Jsme s vámi, buďte s námi.“ To jsou věty z rádia při Pražském povstání v roce 1945. „Země byla naladěná, že už se něco bude dít,“ říká ve Vizitce.
-
Konec světa nastane, až lidé přestanou rozumět básním, říká spisovatel Miroslav Hlaučo
Námět ke svému úspěšnému pozdnímu debutu Letnice měl v šuplíku přes 30 let. Vedle psaní pracuje ve farmacii, kterou vystudoval. „Exaktní a umělecký svět se nebije.“
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »