Seminář věnovaný novému rozdělení zón v Krkonošském národním parku znovu přinesl názorové střety mezi představiteli parku a krkonošskými podnikateli i zástupci samosprávy.
Asfalt na cestě překryl původní přírodní povrch. Řada lidí, převážně obyvatel Bolevce a Lochotína, to kritizuje. Město tvrdí, že je to součást dlouhodobého projektu.
Malá šelma, kterou návštěvníci hlubocké zoo milují, rybáři ji naopak ve svých rybnících vidí velmi neradi. Vydra říční je chráněná, ale dokáže způsobit i značné škody.
V areálu Sokolovské uhelné ve Vřesové kvůli poruše v generátorovně unikly ve středu odpoledne silně zapáchající látky. Podle zástupců podniku nejsou zdraví škodlivé.
Hosté: Ludmila Dušková a Jan Kopřiva. Moderuje Patricie Strouhalová.
Národní parky v České republice budou přístupnější pro návštěvníky. Otevřou pro ně některá místa, kam v minulosti nesměli.
V roce 1986 zakázala mezinárodní velrybářská komise zákaz komerčního lovu velryb. Za Česko sleduje dodržování smlouvy Jiří Mach, vedoucí oddělení mezinárodních úmluv MŽP.
Z původní ošetřovny v psím útulku v Borovně na jižním Plzeňsku bude brzy plnohodnotná veterinární ordinace. Ošetří tu nejen psy, ale i ostatní domácí zvířata.
Práce za 50 milionů korun zahrnují v první etapě kácení náletových dřevin na hrázích a odbahnění dna vodních ploch. Hotovo má být příští rok na podzim.
Rok 2019 je v Národním parku Šumava rokem ptactva. Jaké ptačí druhy se v poslední době podařilo na Šumavu vrátit, a tak zabránit jejich vyhynutí?
Temně rudé kamínky – české granáty. Nejvíce jsou s nimi spojeny severočeské Třebenice a Třebívlice. Granát se tam těžil už v době vlády císaře Rudolfa II.
Letošní zima zatím přeje houbařům. Pravda, ti, kteří se v lese spokojí s tím, že dokáží rozeznat hřib od muchomůrky, si na své nepřijdou, ale najít se dá najít řada hub.
Některé druhy predátorů, například žab nebo ptáků začínají vymírat hlady. A později mohou následovat druhy, které se živí ptáky, až nakonec bude narušen celý systém.
Ondřej Prosický je fotograf, geolog a popularizátor divoké přírody. S Michaelou van Erne si povídal o tom, kde se cítí doma a jak dlouho čeká na rysa ostrovida.
Ochranáři z Agentury ochrany přírody v těchto dnech vycházejí do Orlických hor za netopýry. Využívají totiž dobu jejich zimního spánku k mapování populace.
Víte, která zvířata patří do velké africké pětky? Jsou to: slon africký, nosorožec dvourohý, buvol africký, levhart skvrnitý a lev. Za ním se vydáme do Lvího safari.
Marián Polák za film Planeta Česko získal cenu Trilobit. Může dokument změnit náš pohled na krajinu, o které si myslíme, že ji dobře známe? Ptala se Patricie Strouhalová.
Osud Amazonie leží na srdci i Čechům. Ochránit Amazonský deštný prales pomáhají přímo na místě. Skupují okolní pozemky, aby zachovali unikátní ekosystém pralesa.