Z původní ošetřovny v psím útulku v Borovně na jižním Plzeňsku bude brzy plnohodnotná veterinární ordinace. Ošetří tu nejen psy, ale i ostatní domácí zvířata.
Práce za 50 milionů korun zahrnují v první etapě kácení náletových dřevin na hrázích a odbahnění dna vodních ploch. Hotovo má být příští rok na podzim.
Temně rudé kamínky – české granáty. Nejvíce jsou s nimi spojeny severočeské Třebenice a Třebívlice. Granát se tam těžil už v době vlády císaře Rudolfa II.
Rok 2019 je v Národním parku Šumava rokem ptactva. Jaké ptačí druhy se v poslední době podařilo na Šumavu vrátit, a tak zabránit jejich vyhynutí?
Letošní zima zatím přeje houbařům. Pravda, ti, kteří se v lese spokojí s tím, že dokáží rozeznat hřib od muchomůrky, si na své nepřijdou, ale najít se dá najít řada hub.
Některé druhy predátorů, například žab nebo ptáků začínají vymírat hlady. A později mohou následovat druhy, které se živí ptáky, až nakonec bude narušen celý systém.
Ondřej Prosický je fotograf, geolog a popularizátor divoké přírody. S Michaelou van Erne si povídal o tom, kde se cítí doma a jak dlouho čeká na rysa ostrovida.
Ochranáři z Agentury ochrany přírody v těchto dnech vycházejí do Orlických hor za netopýry. Využívají totiž dobu jejich zimního spánku k mapování populace.
Víte, která zvířata patří do velké africké pětky? Jsou to: slon africký, nosorožec dvourohý, buvol africký, levhart skvrnitý a lev. Za ním se vydáme do Lvího safari.
Marián Polák za film Planeta Česko získal cenu Trilobit. Může dokument změnit náš pohled na krajinu, o které si myslíme, že ji dobře známe? Ptala se Patricie Strouhalová.
Osud Amazonie leží na srdci i Čechům. Ochránit Amazonský deštný prales pomáhají přímo na místě. Skupují okolní pozemky, aby zachovali unikátní ekosystém pralesa.
Kdy oficiálně začíná jaro? Někdo se učil 20. března, jiný 21. března. A oba můžou mít pravdu. Záleží na tom, který rok se zrovna píše.
V expozici Noční Tanganika v ostravské zoo můžete pozorovat mládě damana stromového. Momentálně je ostravská zoo jediná na světě, která damany chová a rozmnožuje.
CHKO Broumovsko navrhuje volný odstřel čtyř nepůvodních druhů zvířat. Mývala severního, psíka mývalovitého, norka amerického a nutrii říční by lovili všichni myslivci.
Rostlinná ajurvéda, tak říkají indičtí zemědělci obnově přirozenějšího pěstování rostlin. Přímo v Indii zjišťoval všechno o návratu ke kořenům Ondřej Ševčík.
Někde se na radnicích běžné posílají dokumenty jen elektronicky a jinde zase přestali používat jednorázové plastové nádobí.
Lesníci kácejí na Pastýřské stěně smrky napadené kůrovcem. Dřevo dělníci hned odklízejí. Koleje po těžké technice budou každý den po pracích zahlazovat.
Ochránci přírody budou opět v Beskydech pátrat po velkých šelmách. Letos poprvé tak učiní i v Bílých Karpatech.